Microsoft Band

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kio, Jan 5, 2016.

  1. kio

    kio Komšija

    Ima li iko iskustvo sa Microsoft Band?, interesuje me prvi model. Svidja mi se najvise sleep tracker, povezanost za windows phone, te notifikacije. :mrgreen: Koliko sam vidio prva generacije se moze uzeti za cca 100 KM, mozda malo vise.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    za to sto te interesuje ja sebi uzeo xiaomi mi band, jedina mu mana sto mozes postaviti samo 3 aplikacije za notifikacije pored poruka i poziva, dobio ga prije 25 dana i veceras gledam ima jos 45% baterije a radi od prvog dana konstantrno na ruci, cijena haman bila 10$
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radi li Mi Band na WP?
     
  4. kio

    kio Komšija

    Narucio sam i ja sebi xioami band update verziju :), pa kako se pokaze kontao sam i onu sa heart senzorom :) Jesi probao sleep tracker, budi li te na vrijeme? Radi toga najvise uzimam xioami, band i ostale :)
    Edit: Nije 100% kompatibilan sa WP, jedino to :)

    Ima par neoficijalni aplikacija :) Poslao sam upit Xiaomi, nije jos u planu WP aplikacija.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Samo da naprave aplikaciju (WP) za Xiaomi proizvode tipa band, Yi kamere :) Uzeo bih ih bez razmisljanja :)
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Ne znam radi li na wp. A budi na vrijeme ili prije zavisi stavis li da te budi u razdoblju od pola sata prije alarma kad "zakljuci" da ne spavas cvrstim snom
     
  7. kio

    kio Komšija

    To :) Da li te probudi odmornog, i da li te vibrom moze probuditi.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    ma jarane ako legnes u 2-3 a moras ustati u 6 na posao nema tog cuda bozijeg koje ce te probuditi odmornog :D, ali primjetio sam nakon spavanja normalno vremena da se puno lakse budim pa sad potrefi li kad ne spavam cvrsto ili ne to ne znam uglavnom nema onog razmisljanja kud moram ici i sto ustajem nakon sto telefon pocne zvoniti kao sto mi se nekad prije znalo desiti

    i da moze te normalno probuditi vibracijom
     
  9. kio

    kio Komšija

    Know that feeling bro :D
     
  10. Esprit

    Esprit Aktivista

    Jel neko uzeo Xiaomi Mi Band 2 i kako se pokazao?
    Cini mi se da je na netu dosta vise bilo odusevljenja sa prvom njihovom narukvicom nego sto je to slucaj sa ovom :-/ dosta sam vidio komentara u kojima se ljudi zale da se ne moze sinhronizovati band sa mobitelom, hart rate senzor nije tacan, pogotovo kad se ne miruje, onda tipka ne reaguje svaki put na dodir... Ne znam da li je bilo nekih update-a koji su ispravili nedostatke. Ako neko od forumasa ima Mi Band 2 volio bih da podijeli iskustva. Na Gearbestu je trenutno 25 eura i kontam kupiti

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    ja ga imam od kako je izasao i vjerujes nikad se nisam susreo ni sa jednim od tih problema

    tipka reaguje uvijek na dodir iako je kod mene podeseno da pali ekran pri podizanju ruke pa je i ne koristim toliko cesto
    senzor ne znam sta bih ti rekao a vala ni kako da skontam je li tacan ili nije, nisam ga mozda 5 puta pokrenuo do sad
    sinhronizaciju je odradio svaki put pri pokretanju aplikacije na mobitelu

    uglavnom ja ga koristim vise kao sat i et da znam ugrubo koliko prelazim i kako spavam mada mi je to manje bitno, takodje dobro dodje za notifikacije koje su ti bitne i koje ne zelis da fulis, baterija mu sa svim popaljenim traje 15-tak dana dok je kod starog modela bez senzora mogla izgurati i do 45, mada sigurno se moze povecati to kad bih iskljucio automatsko paljenje ekrana i paljenje senzora pri spavanju za nekakve analize mada nije problem odvojiti 2 sata svako 15 dana da se napuni

    i jos nesto meni uopce nije legla silikonska narukvica pa sam kupio sebi metalnu maksuzile, odlicno lezi na ruci i imho puno bolje izgleda jer je sa silikonskom izgledao kao neka igracka ili djeciji sat
     
  12. Esprit

    Esprit Aktivista

    Hvala ti sto si se javio, drago mi je da vidim pozitivno iskustvo jer sam se nameracio da kupim ovu narukvicu.
    Mada prvo mi je zapala za oko Garmin Vivosmart HR, samo skupa, trazeci neke jeftinije alternative naidjem na Mi Band 2.
    Mada za ono sto meni treba je mozda i bolje da uzmem Vivosmart jer vidim po recenzijama da besprijekorno radi, hart rate je jako tacan cak i u pokretu sto bi mi bilo od koristi jer rekreativno trcim, vjerujem da je i Garmin connect odlicno uradjen, ali cijena je oko 300 km, za verziju sa GPS-om je potrebno izdvojiti cak 400 km a onda bi mogao hladno ici i na neki Forerunner sat.
    Elem, uzet cu najvjerovatnije Mi Band 2, vidjeti od kolike mi je koristi, ako se ispostavi da je prava stvar i da je se necu zasititi nakon 7 dana onda mozda nekad uzmem i nesto ozbiljnije tipa Vivosmart.
    Zapale su i meni za oko metalne narukvice, baterija da izdrzi i 7 dana nije mi problem, cak je odlicno.
    Mobitel punim svaku noc, nekad i u toku dana ga moram dopunjavati tako da je to s narukvicom super.


    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    jbg koliko para toliko muzike, sa garminom ces sigurno dobiti bolju i kvalitetniju stvar pocevsi od narukvice pa do propratnih servisa koji uz to idu ali opet platit ces 6x vecu cijenu za taj ugodjaj, ako trcis rekreativno pomoci ce ti i ovo vjerovatno mada opet kazem meni sluzi za skroz drugu svrhu od onog sto ti planiras pa ne znam koliko sam ti od pomoci, za ono sto meni treba radi besprijekorno
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja imam fitbit charge hr i prezadovoljan sam... prije bi na tvom mjestu isao na ovu varijantu. Istrazivao sam podosta prije nego sto cu ga kupit i Microsoft band je bio u igri ali eto na kraju se nakon mora reviewsa odlucih za fitbit.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja je kontao naručiti i bezveze odem na play store da skinem app i ne može ni na mobu ni na tablet. Na tabletu je 6.0 android
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    ^ cudno mi da ne moze, mada i ja sam app probao samo na svom telefonu i jaranovom iphone-u i tu je radilo bez problema
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kaže your device isn't compatible with this version. Još je tablet nexus, dakle čisti android.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Probaj na apkpure skinuti apr fajl pa instalirati, stvarno mi cudno sto ne moze

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  19. kio

    kio Komšija

    Ista stvar :) Nexus table i ne moze.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgleda ne može na tablet jebo ih on, na nexus 5 bez problema. Skinuo sam apk., čak mi je i za account pravilo probleme, uspio sam natjerat da radi, sad samo sad ne znam kako će biti sa narukvicom.