Microsoft podrska (problem OEM aktivacije)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by k0ST, Mar 19, 2016.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Radio sam upgrade (sa Win 7) na Win 10. Nazalost, na ovom PC-ju se nije sretno zavrsilo - PC se zablokirao nakon prvog restarta. Nista nije pomagalo od recovery opcija, pa sam opet reinstalirao Win7. Naravno, sada imam problem sa aktivacijom - posto je ORIGINALNI OEM key vec ranije registrovan, ni online aktivacija nije moguca. Pokusavao sam dobiti Microsoft podrsku na telefone (080020230 i 033606100), ali bezuspjesno - stalno izbacuje/nepostojeci broj. Ima li neko pravi broj telefona bosanske MS podrske, jer ovi brojevi koje sam pokupio sa sajta izgleda da nisu u funkciji...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li si probao podici win10 i vidjeti da li je on aktiviran ? Skineš ISO, preskocis dio gdje ti bude trazio key i ako je upgrade registrovan win10 bi trebao biti automatski aktiviran. Sad' jedino ne znam da li upgrade detektuje kada se pokrene upgrade system ili nakon zavrsetka win10 instalacije. Ali probaj podici win10 da vidis. Ne kosta te nista.

    EDIT: Ili odradi upgrade sa narodnjaka. Ja sam izbugio negdje win7 key pa m imrsko traziti, a imao sam legit win10 na staroj ploci. I onda instaliram win8.1 narodni, odradim upgrade i sada imam opet legit win10.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ima li kakva varijanta da se OEM licenca win 10 sa 32 prebaci na 64 bitni

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk