Mikrotik: PPPoE konekcija putem modema?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by gatar, Oct 10, 2009.

  1. gatar

    gatar Novi član

    Pozdrav!

    Imam jednu ethernet karticu koja prima internet od access pointa putem automatskog dodjeljivanja ip adrese i dns.

    To sam u mikrotiku uradio pomocu slijedece komande.: /ip dhcp-client add interface=ulaz use-peer-dns=yes disabled=no add-default-route=yes

    Sada zelim da uzmem adsl , spojicu modem sa mreznom ulaz i sta da ukucam , koja komanda za to ide. Od adsl-a sam dobio pppoe user name i passwoord. Sta da ukucam da bi se spojio na internet.

    Hvala!
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kolega, ja sam ti se ponudio da ti to sve odradim za vrlo smjesnu cifru, ali si ti to odbio. vrlo malo cijenis necije znanje i trud. dugo vremena je meni trebalo da naucim neke stvari. to sto ti zelis, SVE SVE SVE pise u opsirnom uputstvu na preko 700 strana. ako ti je zao platiti onu mizernu cifru, manual u ruke i citaj kao sto sam i ja radio.... odbio si pppoe server, hoces hotspot, a nemas poima da ga je 5 puta teze podesiti nego pppoe server, a to si trazio zato sto ti mislis da je to jednostavnije i da cu ti to uraditi za djaba. pa prevario si se....