Miš u stanu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Qler, Apr 1, 2018.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juče nađem jednog mali skroz, njuška mu nekakva špicasta, skoro kao kod krtice, izbacio ga i jutros žena vrišti vidjela jednog protrčao kroz sobu. Kupio sam onih ljepljivih traka po ćoškovima postavio, dvije manje mišolovka isto postavio, ima li još neko kakav savjet šta da radim? Zvao sam nekog momka što radi deratizaciju ali ne javlja se sad, vjerovatno ne radi nedjeljom....

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  2. Esprit

    Esprit Aktivista

    imas li predstavu kuda je mogao doci u stan? mom drugu na alipasinom je kroz neku rupu u wc-u pa su je zatvorili i rijesili problem, znam momka kojem se pojavio mis u stanu ali on zivi u suterenu... nabavio sebi macu i rijesio problem :)
    cuo sam da su ljudima ulazili misevi kroz wc solju pa su stavljali cigle na dasku.
    kako god uzas, ne znam kako bi zaspao da znam da imam misa u stanu.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    provjeri kudam su ti usli...jer cim jedan udje,on ode javim i drugim i onda je problem...jer ce dolaziti drugi,posebno ako imas hranu
    kod mene mis nije nerijedak gost u kuci,ljeti posebno,jer sve drzim otvoreno a od jesenas su mi skontali sebi put ispod stiropora i fasade i penju se skroz do crijepa,pa onda kroz strop (kroz buzir) i dodju na sprat...gore bilo brasno
    takodjer su mi par godina nekako bili skontali ulaziti u kuhinju kroz zid,progrizli onu razvodnu kutiju od plastike i usli u uticnicu a onda kroz uticnicu u kucu...jer uticnica nije bila bas priljubljena uz zid,bilo lufta jedno 10 mm ali sasvim dovoljno da se ti mali provuku
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahhahaa ovo me bas nasmija :D
    bolan,nemas se cega bojati...samo sto znaju biti bucni kada pocnu strugati nesto,pa isto da ti neko na glavi smirgla drvo...nekada tesko zaspati :D
    ja sam spavao vise puta dok je u sobi bio mis,bude mi mrsko odmah pripremiti ljepilo i ostalo,pa ostavim za sutra,samo zatvorim vrata da mi ne pobjegne...puno ga je lakse uhvatiti ako znas u kojoj je sobi

    btw.prije 4-5 dana sam vidio jednog,ali je izasao sam...dosao sa sprata,ovo sto sam opisao u prethodnom postu

    ono sto meni pravi problem su cuke,koje rove zemlju ispod fasade i stvori se rupa a misevi to ondaiskoriste....tako da cu ja morati saliti betonsku plocu sa dvije strane...sa jedne ima ali je dotrajala,napravljena kada je kuca pravljena a i sa ove gdje su cuke,tu obavezno
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nedavno sam kupio ugao u onom dogtašu i sve su prilike da je sa njim došlo... Da se žena pita sad bi lagano polila benzina i spalila sve...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. Esprit

    Esprit Aktivista

    @zippoo
    ne bojim se ja druze misa :) nego su mi odvratni. jedno vrijeme mi se u stanu pojavili zohari, novogradnja u pitanju, jedan komsija kupio stan a prije toga zivio na alipasinom i donio namjestaj sa zoharima, citav sprat ih imao, u neka doba ustanem u wc i kad upalim svjetlo samo pocnu bjezati, htio stan prodati zbog toga, dan danas kad upalim svjetlo u noci gledam ima li ih a proslo 3 godine da ih nisam vidio...
    misevi su mi jos odvratniji.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas je nekad prije znalo biti problema s miševima, s obzirom da živim u kući tako da s livade vrlo lahko dođu, pogotovo ljeti kad se drže vrata i prozori otvorenima. Međutim, kako smo u zadnjih nekoliko godina počeli hraniti jednu mačku kraj kuće koja sa sobom voda i mačka, nema miševa osim u njenom stomaku :D Nekad ga čak zna donijeti pred vrata da se pohvali ulovom i onda se igra s njim ispred nas da bi ga na kraju pojela :D Eh sad, u stanu baš nije lahko hraniti mačku kao ovako ko živi u kući, pa joj samo ispred kuće dam hranu i ne brinem se više.
     
  8. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Mojim komsijama stakor usao u stan kroz WC solju. Ljudi zive na 4 spratu. Od tada uvijek imam fobiju kada otvaram poklopac od solje hahaha
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    nabavi Tom-a :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uhvaćen[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Jadničak... :D Nego i ja sam u kući i hranim 2-3 mace koje redovno dođu pred vrata... Nisam sigurno 7-8 godina vidio živog miša oko kuće. :D
     
  12. kio

    kio Komšija

    Mislim, dosao sam samo da kazem da imam macu u stanu :p da se pohvalim i eto :p
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja imam cuke,dakle cuke otjeruju macke,dakle imam i miseva po i oko kuce :D
    zakljucak,otarasiti se cuka,nabaviti mace :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam dva glodara, srecom nisu misevi.
    Dwarf rabbit i guinea pig.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Qler trebao si taj karton s lijepkom prepoloviti pa staviti na 2 lokacije hahaha nije valjda da si ocekivao tolikog mišura pa ostavio u jednom dijelu :D :D ugl. mačka je zakon :) hem sevap nahraniti, hem zabavna, hem višestruko korisna :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znao sam ja koliki je, ali pise tamo da kad se uhvati da se preklopi i baci tako u smece... valjda da je malo sigurnije...
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zbog sigurnosti je to jer se zna odvojiti kad se uhvati samo jednom mjestu. Jednostavno se otrgne.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema sanse ba :) mamac je na sredini, i mis mora stati s obe noge da ga dohvati, pogotovo jer je zaljepljen :) ni veci mis se ne moze odvojiti od ovog ljepila, i samo se jos vise ujebe pokusavajuci. koristio sam ovo cudo i efikasno je pravo
     
  19. Loki

    Loki Komšija

    Ma to oni tako da ne bi ostalo izloženo ljepilo jer ako nije smeće dobro zatvoreno može druga živtinja da krene da ovi (pas, mačka) pa da naHebe gore od mišonje...
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    u glavnom večeras se pojavio još jedan, kroz napu usao u element, eno ga seta se po njemu. Ubacio sam ona ljepila pa ce se valjda do jutra uhvatiti. Sad sam isao u podrum i dole vidim otvoreni oni otvori za vertikale gdje je spojena ventilacija (napa) i sigurno se tuda penje. Sutra cu to odmah poslije posla zabraikadirati. Do tada zena ce mi svisnuti...