Monitor, koji uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Lamagician, Nov 18, 2003.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Donio sam odluku da cu ovaj put umjesto ploce, memorije ili graficke pormjeniti monitor ! . Jednostavno, 15" monitor me pocinje zamarati jer 3h dnedvno sjedim pred njim i rezolucija od 800X600 mi je vise dojadila. Naravno, sada je problem sta uzeti za neku razumljivu cijenu. Da li uzeti neki LG 17" Flatron ili neki CRT na 19" . Razumljiva cijena bi bila do nekih 350KM koliko od prilike kosta i 17" flatron od LG-a. Dakle, trebale bi mi preporuke sta uzeti...ono sto bi bio neki uslov je da monitor ne crkne za godinu dana, da pici 1024X768 na 85hz i to bi bilo to. S ozbirom da su mi monitori za sada manje poznata strana potrebni su mi i strucni savjeti :) . Ne razumijem se u "filtere" koji se ugraduju u monitore isl. Uglavnom, preporuke dobro dosle.

    Pozdrav
     
  2. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    SAMSUNG 755dfx
    max. rezolucija : 1600x1200@68Hz
    dot pich 0.20.mm
    osviježavanje 30-85 Hz.

    Imam ga osobno i vrlo sam zadovoljan s njim, s LG nisam imao iskustva pa bi bilo najbolje da isprobaš koji ti je bolji.
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    E ja imam SAMSUNG 753 DFX

    Pre-Zadovoljan sa njim !!!

    osviježavanje 30-85 Hz.
    max. rezolucija : 1280x1024

    Ovo ti je super monitor majke mi , a nije ni skup.
    mislim da je oko 250 KM VPC !! :wink:

    P.S. monitor je Flat 8)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ovako po meni ti je jedini izbor samsung, jer stvarno omjer cijena/kvaliteta tu stoji.

    nema potrebe za uzimanjem 755dfx ako ćeš radit samo u 1024/85Hz, rađe uzmi 753dfx koji je jeftiniji... stepenica gore je 753mb, a najbolje rješenje je NF (natural flat) modeli. istu ovu diamondtronX cijev ti koriste hansol i hyundai... tako da ni sa tim modelima nećeš pogriješit.
     
  5. Pinky

    Pinky Aktivista

    Cuo si gore navedena obrazlozenja.

    Ja trenutno gledam u 753s koji nije flat i extra je, a za 753dfx no comment
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    da radio sam na 753s... iako nije flat, monitor je ok za tu (stvarno nisku) cijenu.
     
  7. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    Radio sam i sa 753s i možeš i njega uzet ali zašto ne uzet i 755dfx koji mi je stvarno za tu cijenu perfektan.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Hvala na prijedlozima. Ovako, vidim da u MS Procesoru ima 753dfx po cijeni op 301 KM (MPC). 753s ne zagledam mnogo jer bih htio ipak ravan ekran. Zanima me jos gdje se moze nabaviti 755dfx i po kojoj cijeni? Uostalom, kakva su misljenja o recimo LG 17" T710B FLAT koji kosta 316 KM (MPC) ili LG 17" F700B FLATRON , cijena 351KM (MPC)? Ako moze malo asto ovaj a ne onaj ili zasto samsung a ne lg?

    Pozdrav
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    E pa ja bih ti preporucio SAMSUNG 753dfx Flat, jer imam ga 2-3 mjeseca i nikada me nije razocarao, ustvari nikada se nije desilo nesta cudno, a ima jedan klub u Gorazdu vamo kod mene i ima 10 racunara + 2 servera i na svakome je SAMSUNG 763s i nikada nisu imali problema, ama bas nikakvih.

    A LG ne bih uzeo jer u mene komsija ima LG 17˝neznam tacno koji ali je FLATRON i jednom mu nesta puklo u monitoru i nije se palio vise od toga.
    Onda mu Uni-Expert ( gdje je kupio komp.) dao novi isti takav.

    A meni je bolji Samsung, ne sto ga imam , nego jednom kada sam igrao kod njega CS-a i drugih igara slika je bila "uvrnuta".
    Ne bash uvrnuta ali je potpuno drugacija od mog 753dfx-a

    Eto trazio si da ti kazemo sto ne ovaj , so taj ...

    :wink:

    :wink: :wink:
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Pokusama naci negdje 755dfx, cekam da vidim moze li Pinky sta uraditi...jer ovdje je izgleda najteze naci dobar izbor monitora. A na netu i recenzija, tako da ce mi licna iskustva najbolje reci odnosno znanje na osnovu specifikacija monitora. 755dfx bi bilo dobro kada bi bila neka razumna cijena jer moze piciti 109Hz na 1024X768 mada je dovoljno i 85hz sto mi moze pruziti 753dfx.

    Dakle, na osnovu tepsijine izjave ide jedan plus u korist samsung-a i to 753fx.

    Izmedu ostalog, linkovi za monitore o kojima je rijec. Na osnovu slika mogu zakljuciti samo da su LG veca sminka : )) (kuul) ali ipak gledam kvalitet ;) .

    LG F700B:
    http://www.lge.com/catalog/prodmode...70H&globalSuffix=000000&unit=NOTHING&model=1#

    LG T700BH:
    http://www.lge.com/catalog/prodmode...obalSuffix=000000&unit=NOTHING&model=NOTHING#

    Samsung 755dfx:
    http://www.samsungelectronics.com.hk/monitor/dynaflat/755dfx.html

    Samusng 735dfx:
    http://www.samsungelectronics.com.hk/monitor/dynaflat/753dfx.html

    Idemo dalje ;) .

    Pozdrav
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma kažem ti 753dfx ti je dovoljan...

    ne bi htio popljuvat lg jer baš nemam prevelikih iskustava sa njim, jedino znam da tu kod mene ima neka igra sa lg-om... uglavnom ako ti crkne u prvih godinu dana, neće ni gledat kaj je nego ti odma daju novi model (samo je pitanje kaj kad ti crkne za 3 godine).
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Ma nista nemorate vise pisati jer je AdyBoy odlucio uzeti LG.

    nadajmo se da ce mu biti dobar i da se nece kajati poslije !!

    :lol: :wink:
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ma nisam bolan :) . U dilemi izmedu LG 700B i Samsung 753dfx...
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    i to ti je neki prijatelj... ne dajemo više savjete! :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    a mi okrivili čovjeka... eh tepsija :)

    moj glas ti je za 753dfx... sad ga je frend nedavno nabavio i stvarno je super. rado bi se rješio ovog svog (philips 105B) i uzeo samsunga.
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    E odlucio AdyBoy

    Samsung 753 dfx Flat oko 300 KM MPC !!!

    :D :D :cheers:

    :alien:
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    hehe, jesi brz :) . Mozda i nisam. Najvjerovatnije da jesam se za taj odlucio, ako bismo napravili ispravku da se radi o 755dfx na koji sam sasvim slucajno u Sensi naletio. Medutim, na raspolaganju je i 765MB koji je za 20-tak km skuplji ali prikazuje max 1280X1024 dok 755dfx ide i do 1600X1200...koji uzeti, da li razmislajti o 765MB ili bez dileme uzeti 755dfx?

    Pozdrav
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    Ma 755 dfx bez razmisljanja !!!

    :wall:

    :mrgreen:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    generalno gledajući MB serija (MagicBright... neko posvjetljavanje aktivnih prozora) je "klasa" iznad dfx, a vrh je NaturalFlat. 765 model bi bio logičniji izbor jer ovih 1600 kaj daje 755dfx je na 60Hz, a ako ćeš na takvoj rezi radit kupi odmah naočale. ako si financijski sposoban onda uzmi 765mb, ako ništa drugo zato kaj je to noviji model.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    da i oni su dosta kvalitetni, samo ne znam kako im se cijene kreću.