Monitor Nece Da uplai

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 23, 2014.

  1. mirnes

    mirnes Novi član

    Pozz, nisam znao gdje da objavim post pa sam stavio ovdje

    naime danas je drug uzeo komponente novu Plocu, RAM, i procesor

    MSI 550 w
    DDR3 2x4GB 1600Mhz Patriot Viper 3 Black
    AM3+ AMD FX-6300 3.50GHz Black Edition
    Gigabyte GA-970A-DS3P

    grafa 6670 ati + hdd 160 gb stare komponente

    Kad sam izvadio matcnu iz kese i kreno da stavim proc, nije mi bilo onog trokutica ni u jednom uglu pa sam proc okreto dok nije uklopio sam fino tj dok iglice nisu upale.

    Ram ubacio normala, vratio grafu, skopco sve fino.


    i upalim racunar sve fino dize se windows udje i ubacim DVD od ploce da instaliram sve potrebno uradim to i trazi se restart. Pritisnem Restart Now. Racunar se restartova ali monitor otiso u stend by, tacnije nece da se upali.

    Nakon vise puta restart paljenja gasnje na tipku uspio se upaliti.


    Poslije ovog je ugasen u windows i probo ooet upalit nije htio.

    Vise ga nismo ni palili.

    Sad me zanima zbog ceega se ovo dogdilo, sta je problem pa monitor nece da se upali.

    Da li je ploca ostecena ima neki defekt ili nesto.
     
  2. GV

    GV Komšija

    A da gurneš strujni kabl malo jače u taj monitor? Provjeri da li je grafička dobro sjela u slot.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    i za ubuduce kad nema tog trokutica (mada mi je cudno sto nema, al et) mozes orjentaciju amd procesora vrsiti i prema zatvorenim rupicama na samom socketu, jest da je malo problem za oci gledati u one pinove ali moze se :wink:

    ja sam nedavno imao problem kad sam skidajuci hladnjak (koji je bio bukvalno zalijepljen za procesor koliko je paste bilo) iskrivio neke pinove na procesoru, oci mi moje ispale dok sam pokusao ispraviti dovoljno da se moze normalno vratiti u maticnu ali sreca radilo je sve nakon toga :)
     
  4. mirnes

    mirnes Novi član


    provjeriografu vadio i stavljo legla u slot fino, do napojnog kabla za monitor nije radio je i prije na starim komponentama nikad se nista slicno nije desilo
     
  5. DarGar

    DarGar Aktivista

    probaj ga noznom tehnikom :)

    probaj sa drugom grafickom
     
  6. GV

    GV Komšija

    Da li si probao monitor na drugom računaru, ili drugi monitor na tom računaru? Toliko da ga isključimo kao nepoznatu iz jednačiine To što je radio sa starim komponentama se sada ne pika. To napajanje MSI sa nije slučajno MS Industrial?
     
  7. mirnes

    mirnes Novi član


    nisam nigje probo monittor , a da li postoji mogucnost da se na plai zbog thoa sto je grafa prikopcana na DVI izlaz, nije na onaj pored HDMI ?
     
  8. mirnes

    mirnes Novi član

    Da li postoji mogucnost da je do Ram memorije

    DDR3 2x4GB 1600MHz Patriot Viper 3, PVL38G160C0KB latency 10-12-12-27

    dok recimo ja imam istu plocu kao gore navedenu smao je ram G. Skill 9-9-9-24-2N ???
     
  9. mirnes

    mirnes Novi član

    Problem solved !! Modul Rama rikno ... inace novo doslo ..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja sa patriot ramom imam losa iskustva.
     
  11. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Posto je ovaj problem rijesen iskoritit cu ovu temu za moj problem, da ne otvaram drugu.
    Moze li biti da pci x16 slot nema dovoljno snage za neku jacu graficku kojoj nije potrebno dodatno napajanje ili je ipak do samog napajanja ili maticna nije kompatibilna sa grafickom?
    Konfiguracija je:
    i3-2100 - ECS maticna h61h2-m2
    3gb ddr3-500gb HDD-DVD RW.

    trenutna grafička je hd2400pro i radi normalno, mada se brzo zagrije i kada nije opterecena, temp. nisam gledao. Kada stavim gigabyte 6670 2gb ddr3 nema slike, a ventilator na grafickoj se okrece. Graficku sam probao na drugom racunaru i ispravna je.

    Napajanje je ultron real power 420W 80+ bronza, ima i 6pinski prikljucak za graf.
    Ok, napajanje je smece, ali prije toga sam imao racunar G2030,4gbram, Asus h61 maticna,hdd i dvd rw plus i graf. 6670 1gb ddr3, koja zahtjeva napajanje od 400w isto kao i ova od 2gb. Napajanje je bilo neko lc 400W i racunar je radio sasvim normalno, bez ikakvih problema.

    hvala svima na odgovorima.
     
  12. GV

    GV Komšija

    Update biosa matične?
     
  13. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    [​IMG]

    koji sam tokmak. Mislim, prvo sam uradio update bios-a i nije moglo. Tako da sam trazio druge uzroke. Sada kako si spomenuo, malo sam detaljnije potrazio i nasao da ima update iz februara 2013, a moj je bio iz 2012 god. Radi perfektno.

    Hvala ti puno.