Motorola Canopy 5400SMG

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by elvedin89, Oct 23, 2010.

  1. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    Interesujeme kako da provjerim kolki je signal na ovoj anteni. antenu je postavio Aneks internet provajder lose mi ide internet pa bi htjeo da vidim kolki je signal i da poksuam naci bolji signal ako je ovaj sadasnji los.Ovi majstori sto su dolazili postavljati opremu malo su mi cudni kao da pojma nemaju nisu uspjeli naci signal na cistini a uspjeli ga naci izmedju kuca i drveca a vamo na drugom predajniku ni truncic prepreke nema da moze smetati signalu i tu nisu nasli signal pa bi htjeo da pokusam ja to nastimat zvao sam ih da dodju al citavo vrjeme govore da je dobar signal sto cisto sumnjam da je dobar vjerovatno im se nedolazi nastimati a mozda smatraju da ako uopste ima signala da je dobar sad ako ima ko kakvo rjesenje da su udje u setup od ove antene nek pomaze .unaprijed se zahvaljujem na pomoci
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Skines ovo http://www.netstumbler.com/ , pa vidis koliki ti je signal. Mada bi trebao imati i u ikoni od wlan kartice, ako imas zasebno njihov tool. Ja ako sam tebe shvatio, ti bi htio uci u njihov AP i zezati se s postavkama ? Batali se toga, i da udjes, mogu te krivicno goniti, a i ti sto su ti dosli apsolutno nemaju pojma u svom poslu.

    To sto imas signal izmedju kuca i drveca, je bas zato sto se signal "odbija" od stakla, drvece, auta, i hvatas signal, ali je normalno losiji nego sto bi treba biti. Valjda se mozes prebaciti na AP koji vidis bez ikakvih prepreka, sumnjam da je toliko daleko da ga ne mozes uhvatiti, ili je to neka njihova politika poslovanja i sortiranja korisnika po razlicitim AP-ovima.
     
  3. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    pa nebi da cackam postavke samo da vidim kolki je signal psto ovo nije Wlan kartica vec gore je to sve na anteni i AP i antena ujedno sve a dole imam obicnu mreznu karticu i lan kabal od antene do PC.hvala na pomoci probacu netstumbler
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Aha, nisi se onda dobro izrazio :), sa srecom, pa javi sta je bilo...