mrežna i crvena lampica

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by monK, May 21, 2009.

  1. monK

    monK Komšija

    Pretpostavljam da, ako radi crvena lampica, nešto nije u redu, ne?
    Naime, crvena lampica radi, zelena (dašak optimizma) povremeno se pali...

    U ovoj protekloj grmljavini od dana nastradao mi je modem i integrisana mrežna karta (SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter).
    Tako sam uzeo drugu mrežnu kartu koja u Device Manageru pokazuje ovaj naziv: Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC.

    Mrežna radi, kao što se primijeti, ali recimo da tabovi pokazuju konstantno da stranice nisu loadirane do kraja, što iritira, A STRANICE stvarno nisu loadirane do kraja, zatim u GW-u, koji u trenutku radi sasvim solidno, svakih 10 minuta dobijem gubitak konekcije, a onda generalno gubim konekciju i kada surfam.

    I da, crvena lampica radi, iako Device Manager pokazuje da je sve OK instalirano. Sistem friško reinstaliran.
    Možda i treba raditi crvena lampica, ali mi je onda ona integrisana mrežna karta djelovala bezbroj puta ljepše sa svojim bojama...
    ----

    Čini mi se da je bitno dodati da sam od Bihneta dobio ovaj Paradigm modem/router koji sada dijele...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koji paket / koja brzina?

    ako ti je veca od 2mb vjerovatno si dobio shum na liniji
     
  3. monK

    monK Komšija

    ADSL 15g

    4 Mbps....
    da, ima smisla...upravo se zadajem da provjerim kablove...
     
  4. monK

    monK Komšija

    Ovo izlazi izvan domena kablova...Provjerio sve 2x (ako ne i više)... :(
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nazovi help desk i trazi da ti provjere liniju