Mrtav pixel

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by LIQ, Aug 9, 2008.

  1. LIQ

    LIQ Novi član

    U pitanju je Nokia N81 8gb kupljena prije 9 dana,,prije 2 dana sam primjetio da se pojavio 1 mrtav pixel negdje u sredisnjem dijelu ekrana.U pitanju je mala crna tackica,,uvjeren sam da nije prasina.Dali to pokriva garancija i kako ide servisiranje mobitela? Garancija je kod mobisa
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Od 76 800 pixela koliko ima displey, taj jedan je smiješan. Ali opet s obzirom da se nudi garancija na monitore kada imaju preko 5 mrtvih pixela, onda bi trebalo i to za mobitel da vrijedi ako ima i taj jedan mrtav pixel.
     
  3. LIQ

    LIQ Novi član

    znam da je smijesno,,ali nalazi se na sredini ekrana pa zna da iritira kada radim na bjeloj podlozi tipa (opera browser i to),takodje sam nasao na googlu da su ljudi dobivali u zamjenu nove mobitele ako prijave taj kvar,,ali to je u inostranstvu,,sad me zanima kakva je kod nas situacija, i da li je neko ima slican problem?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nosi gdje si kupio i pitaj kakva im je politika oko mrtvih piksela.
     
  5. LIQ

    LIQ Novi član

    pitacu ih,,mada bih volio ako neko zna,da ovdje napise.Nekako mi je blam da idem na servis zbog toj pixela,pa zato ovdje i postujem da vidim da li je neko imao iskustva s tim,,bio sam po gradu po nekim servisima cisto informativno pitao i vecina su bez gledanja odg "ma to ti je prasina buraz" a neki cak i nisu znali sta je mrtav pixel i pitali jel sve radi,mozes li zvati :shock: BTW: jel Mobis ima servis ovdje u Sarajevu ili samo prodavnicu..Telefon sam kupio u pošti a na garanciji pise mobis electronics pa predpostavljam da se tamo servisira..
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    I da ima servis ne vjerujem da bi se to moglo popraviti, to je fabrička greška.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni su donosili na servis uredjaje koji imaju fleke po coveru i to reklamirali.... mom kolegi reklamirali torbu za laptop (pukla rucka) .... mrtav pixel nije ofirno reklamirati mada prvo procitaj garantni list i uslove oko toga

    ev ti malo oko pixela
    http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_13406-2
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da je ne znanm ti kolika greska. Da je 500x500 rez na 1.9" ekranu, i da je jedanmrtav piksel, to se treba reklamirati. GOni ih u vraziju mater, a i posto ti je skoro nov telefon nosi.. i ne znaci da nece biti vise mrtvih piksela.

    Inace kod mene ima na n80 jedan mrtav piksel, samo sreca sto je kod mene 352x416 rez na 2.1" ekranu i jedva se vidi.. ali ipak.. videi se, malo kada se zagleda, pogotovo na crno-bijelim podlogama.

    A kod teme je 240x320 na 2.4" ekranu i mogu mislit koliko se vidi. Samo nadam se da ces uspjeti, da ne mude ko meni za TV: "Trazis dlaku u jajetu".
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja sam skontao da na N82 imam jedan krepan pixel, al sta ces, bozije davanje. dobro je da nije vise :)