MSI Afterburner usporava igre

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Dec 3, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam prije toliko obracao paznju ali evo nakon sto sam pokrenuo par igara bez MSI AB-a osjetno je koliko bolje (tecnije) rade bez njega, a na istom broju fpsa. Kao da MSI AB dodaje neki micro stuttering. Neko jos primjetio, ima li kakav fix?
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    iskljuci OSD i neces imati problema, ja sam to primjetio kad sam firefall igrao a kasnije i u nekim drugim igrama, uglavnom problem je u prikazivanju fps-a ili ti je vec ukljuceno da se prikazuje tokom igranja, ne znam utice li ali sam ja iskljucio OSD komplet i u rivatuner statistics aplikaciji :wink:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cuj cijeli smisao MSI AB je sto ima dobar OSD, inace bih koristio fraps :D
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    uglavnom on pravi probleme, sad nisam detaljno istrazivao kako i zbog cega (mozda je problem u odredjenim game engineima ili necemu drugom) ali sam prvi put primjetio u firefall igri pa ako te zanima tacan uzrok istrazuj, bas kako ti kazes kao micro stuttering stabilan fps skroz ali kao neko zapinjanje najizrazenije prilikom naglih pokreta lijevo - desno, meni je bilo lakse komplet to iskljuciti jer msi ab ionako koristim zbog overclocka i osd mi nije toliko bitan