MSI P965 Platinum

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by n00b, Jan 26, 2007.

  1. n00b

    n00b Novi član

    Imam problem... Kad upalim plocu sve se zavrti 3sec i onda stane, ponovo se zavrti 3sec i stane i tako ide u nedogled....

    MSI Platinum P965
    C2D 6600
    Antec 500W
    2X x1800xt radeon
    Corsair XMS2 2X 512MB
    hdd 250GB seagate barracuda
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Iskljuci sve komponente ostavi samo plocu, proc i grafu i probaj upaliti samo da dobijes post screen.
     
  3. n00b

    n00b Novi član

    probao sam ne ide.....cak sam htio i raditi reprogramiranje BIOS-a ali ga nisam nasao nigdje na ploci....
     
  4. n00b

    n00b Novi član

    osim ovog pokusaja komicnosti jesu li to svi prijedlozi???? :(
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Jesi ustekao onaj 4pinski konektor za napajanje
     
  6. n00b

    n00b Novi član

    naravno.... ploca je radila 2 dana dok jedno jutro jednostavno nije odlucila da nece da se upali... nista nije dirano (OC, flash biosa itd) znaci sve je na stocku bilo i ......................
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Milion puta mi je modem tu glupost pravio i defektna napojna. Pronaj sa drugom napojnom i bez modema, ako ne upali onda je ploccha.
     
  8. n00b

    n00b Novi član

    Modema ni nemam (vec mnogo god) a probao sam i sa chieftecom 400W kojeg imam u drugoj masini i sa fortronom iz trece masine ali ista stvar... cak sam probao i na codegenu 400W :s
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Garanciju imas?
     
  10. n00b

    n00b Novi član

    da u asutriji najbliza..... plocu sam dobio direktno od MSI-a... samo ne ceka mi se dugo
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probaj izvaditi bios chip ...sacekaj 15 min vrati pa bootaj....naravno prije toga sve povadi sa ploce
     
  12. n00b

    n00b Novi član

    kao sto vec rekoh gore u nekom od postova bios-a na ploci ne mogu naci al nikako...... :S
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas u manualu layout ploce sa oznakama sta je koji chip. Barem bi trebalo biti. Pa probaj tako naci. Evo ja sam gledao na slikama i ne mogu ni ja skontati gdje je.
     
  14. n00b

    n00b Novi član

    uputstvo sam naucio napamet radi tog biosa ali nigdje ne pise gdje je on.... :s da li je moguce da je integrisan negdje south north :S???
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Praksa je da se stavlja na EPROM (erasable programmable read-only memory) upravo zbog toga. Da se moze pisati-brisati te da se moze vaditi u slucaju korumpiranog firmwarea pa ga cimnes u eprom programator i zapises novi.

    Teoretski je moguce to rjesenje sto si spomenuo mada meni nije vjerovatno.
    Posalji mail msi podrsci i pitaj njih gdje je taj chip!
     
  16. n00b

    n00b Novi član

    sve ok, ali nema cipa koji izgleda kao da bi se mogao izvaditi, pogledaj sliku pa mi reci ako mislis da nesto lici na bio... jedini cip koji ima nesto slicno biosu ima na sebi ime nesto tipa Core2Cell :s
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  18. n00b

    n00b Novi član

    cetvrtasta kutijica (oklop) sa donje strane nalemljena na plocu... to sam vec pokusao skinuti ali mi nije izgledalo kao da se moze skinuti....
     
  19. GV

    GV Komšija

    Ja sam imao sličan problem jer se jedan ata kabl bio rasklimao na jednom od HD, samo se čuo zvuk da ga zavrti i ništa više nije dolazio ni do buta, promjeni HD pa probaj ili kablove i vidi da li su dobro uštekani
     
  20. n00b

    n00b Novi član

    hdd uopste nije spojen samo osnovno da upalim plocu, a inace hdd je sata....