msn problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Critical~, Aug 21, 2005.

  1. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Eh, imam problem sa MSN Messengerom :x .Imam 7.5 verziju msna i kada pokusam da se logiram dobijem poruku (prijevod):

    "Nije moguce da se logiras na msn, provjeri konekciju, ili je problem msn server"

    Jednom kad sam upalio PC pojavilo mi se:

    [​IMG]

    Eh sada, nije mi radilo nista, samo osim Shareaze, i ja preko Shareaze skinem browser Opera, i preko Opere skinem ponovo Firefox Mozillu i proradi i Mozilla, onda sam skinuo MSN Messenger i reinstalirao ga, ali nazalost to nije proradilo.

    Eh, i prije mi se to pojavljivalo, ali kad upalim kompjututer tj. pojavi se desktop i ikonice izbaci mi neki prozor i ja kliknem ok, bilo je nesto:

    Allow network
    Trust tako nesto itd.

    Ali sada mi se to ne pojavljuje, imao sam Kerio Personal Firewall i izbrisao sam ga, sada sam ga ponovo instalirao ali kaze da ne moze da se konektuje nesto...

    Sta bi moglo da bude, samo mi nemojte govoriti da re-instaliram drivere, jer to ne zelim!

    Da li se to moze uraditi mislim na to nesto kao allow network trust , ne mogu da se tacno sjetim sta mi se pojavljivalo., da li se moze uraditi u Zone Alarmu?

    Tnx :?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj modem spojiti s kompom preko LAN konekcije. Poznato je da doticni modem ponekad pravi probleme s USB vezom.
     
  3. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Vidi,
    Onda mi valja ponovo instalirati drajvere (drivere), ali malo je komplikovano to, milion nekakvih pitanja tokom instalacije itd.
    Da li postoji neko drugo rješenje?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je WinXP (a izgleda da jeste), ne trebaju ti nikakvi driveri za Motorolin Cable modem. Ja koristim bez ikakvih drivera (WinXP SP2 je u pitanju).
     
  5. Critical~

    Critical~ Aktivista

    jeste Windows XP je, kablovski internet Tuzla, ISP: Inet.
    modem mi je crni :mrgreen: na ovaj prvi utikac se ubaci, onaj kabal koji se prije koristio za dial-up a i sada se koristi :), e sada interesuje me zasto su ovi iz ljudi mi instalirali drajvere ako ne trebaju? :?:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to nije obicni telefonski RJ11 nego LAN kabl poznatiji kao RJ45, slicno izgledaju, ali je RJ45 dosta siri. ja ti samo kazem kako ja koristim, a ti kako hoces.
     
  7. Critical~

    Critical~ Aktivista

    Eh, nemam ja tog kabla :?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobijes uz modem.
     
  9. Critical~

    Critical~ Aktivista

    aaaa znam...imam ga, ako ga nisam bacio :?