muzika u autu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by woland, May 1, 2007.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    u mog auta, (renault 19) ima neka njegova orginal plastika koju stavis preko CD PLAYERA i onda nema nista fakticki, izvadis plocicu od Cd-a (sony u ovom slucaju) i samo cimnes ovu plastiku (hvata se magnetima s strana) i auto izgleda kao smece, kao sto i jeste.. :D :twisted:
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    ali oni zvucnici sto vire iz gepeka nece odati da se u autu negdje nalazi cd/mp3 player :roll:
    hehe
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    zato se ljepo udari mreza pozadi pa preko mreze crno platno ii.... kakvi zvucnici ??
     
  4. drdamir

    drdamir Aktivista

    Garažu ispod 7-8 hiljada je malo teže naći. A Pioneer prodaje rezervne pločice na internetu za tričavih 180 funti. Skuplje od čitavog radija!
    @wooland: za MP3 varijantu ti trebaju 4 stvari: MP3 player, pojačalo po izboru, odgovarajući zvučnici i 3.5mm stereo/2Xcinch kabl. Player vjerovatno imaš, pojačalo i zvučnike pogledaj u Mobil Media-i (preporuka Pioneer), a kabl u Merkatoru ili Elektronik centru, 2-3KM. Ako trebaš pomoć oko detalja tu sam.
     
  5. woland

    woland Aktivista

    hvala, drug :D javim ti se ako bude zatrebala pomoc
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Skini radio sta sad imas. Naprijed u onaj pretinac ugradis mp3 player, recimo neki jeftini slony (jer koliko vidim kvaliteta zvuka ti nije prioritet). Jest da ce ti bit malo smjesno otvarat stalno da promjenis stanicu ili CD al eto :D ... ili kupis neki sa daljinskim pa malo improviziras sa smjestajem senzora. Vec za 200KM se daju nac solidni HU sa daljinskim, naravno Slony.
    I nemas straha da ce ti neko obit auto da ukrade HU jer kad bude gledao, vidit ce da ga nema. Jos kupis onu nalju "nemam radio vec je ukraden" i sigurna si skroz na skroz :mrgreen:
    Ovo ce ti bit najjeftinije, nemoras kupovat pojaclao, ni dodatne kablove, samo jedan novi HU i to je to.
     
  7. woland

    woland Aktivista

    fazon je u tome da ja trenutno nemam cd player u kolima...nisam ga nikad ni kupila, jer sam se bojala kradje...zato sad kontam nacin da izbjegnem njegovo koristenje :D

    hajd, dajte mi otprilike cijene pojacala, please...i koja mi jacina treba, sta mislite? nesto totalno normalno i prosjecno, ne zelim da mi se auto trese od jacine zvuka :D zvucnike mislim da imam ugradjene u kolima (tako mi ja barem rekao lik kad mi je tusio kola, ali nisam nikad imala cime da probam je li govorio istinu :p )
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    HU (Head Unit, a.k.a radio) - 200KM
    Pojacalo - 2x50W - 150-200KM
    Kablovi - 40KM
    Osigurac - 15KM
    Zvucnici - 150KM

    I eto, imat ce super zvuk :D

    A ako hoces jeftinije, samo kupis neki HU za kakvih 150-200KM i spojis ga i to je to. Negdje ga ugradis na mjesto gdje se ne vidi. Zvucnike vec imas, nikakvo pojaclao ti nece trebat. A nit ce bit potrebe provlacit kablove :D