Mx Revolution...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Peacemaker-HS, Feb 23, 2007.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Narucio prije dva dana na ebay-u, $70 s postarinom. Stigao maloprije;)

    Kao prvo, samo pakovanje govori da se radi o kvalitetnom misu.
    Instalacija uzima mozda nekih 5 minuta ukupno.
    Pocev od dizajna, boje, materijala do mehanike unutar misa, sve je dokaz detaljne paznje posvecene MX Revo. Na primjer, kad punite bateriju misa, umjesto jedne, tu su 4 LED koje prestaju treperiti kako se punjenje blizi kraju. Nekima nevazno ali gotivim takve detalje.

    Dobro osmisljene komande i Setpoint stvarno omogucava da sve podesite kako zelite. Odmah sam se navikao na hyper scroll i search button.

    Sto se tice igranja, ovako na brzaka samo sam jednu igru probao. Iako su FPS najbolji test, probao sam RTL Ski jumping a svi koji su igrali tu igru vrlo dobro znaju koliko je potrebna preciznost. Nakon deset minuta privikavanja oborio sam rekord skocivsi 245m!

    Prvi utisci su jako zadovoljavajuci...

    Evo u par slika:

    [​IMG]



    [​IMG]
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno meni bolje lezi mx1000
    al to je moje subjektivno misljenje
    :D
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja imam MX-1000. U dilemi sam dali da prodam ga pa da uzmem MX Revolution. MX Revolution bas jebacki izgleda.
     
  4. pac

    pac Komšija

    adi u pravu si isto nekakav svemirski brod! :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    neki dan sam na poslu imao mx revolution :D ali nisam imao vremena da ga otvorim i probam :D:D ali meni ce cini da je bolji i to daleko od ovog MX-1000

    samo 200KM mi je jos uvijek mnogo...
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Jbga 200 km jest puno, mozes uzeti disk od 320gb hitachi,al za mjesec ili dva dok malo cijena spadne bar na 150 km ja cu ga najvjerovatnije uzeti, ne znam ni kolko se sada moze uzeti za mx 1000
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    ovi novi logitech misevi sve manje lice na miseve a sve vise na neidentificirane letece objekte, mada je moguce skroz da je dobar. svidja mi se da oblik vuce na mojeg penzionisanog mouseman-a. za sta sluzi ovo kod palca dole, jel to dodatni scroll ili tipka?

    ja mislim da je Qler svoj mx1000 platio polovan 65, pa eto racunaj jedno 70-80 ako odes na gaymerse.ba da prodas :)
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    dobro mislis :D
     
  9. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    MX 1000 sam u trgovini samo bezze isprobao tako da ne mogu porediti Nemam nikakvih problema s misem i stvarno sam zadovoljan,

    200 KM?!? Ufff.... Za BiH uslove stvarno previse ali je 100 KM definitvno vrijedan, normalno kad cijena toliko spadne bice puno novijih miseva ali to sad nije bitno.

    Kolege inzinjeri, molim vas analizirajte SmartShift mehanicki sklop.
    Poslije Torsen diferencijala, najveci izum :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mah trackball zakon... :p
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Revo se vec isplatio
    :wink:
    [​IMG]
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    Ja sam nakon malo vise od godinu dana sjebao mx-1000 pa sam kupio novog prije mjesec dana i vjerovatno nikad vise niti jedan tako skup mis, super je on ali stvarno sto je previse previse je pogotovo za taj 200KM. nema sanse imam lovu mogu ga sutra kupiti ali nisam izlagao mozak suncu u zadnje vrijeme.
    Neki dan sam kupio novi Hitachi disk 320GB. 16MB kesa zvjercica za 200KM. e pa neka mi neko objasni sta vise vrijedi disk ili crkotina od misa, kupio mi haver neki Microsoft opticki, bezicni skroz ok. mis 35KM.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Boga ti koliko tebi traje ova baterija u Revi :D Ja kad sam instalirao onaj programcic sto dode uz njega (set point) , pisalo mi Battery status : 90 % full- 14 days remaining. I reko: ti nebo ljubim, cuj 14 dana!!, surfam ja kad nudi mi Logitech da automatski skinem noviji taj Set Point, skinem ja i sada kad je baterija puna (znaci 100%) pise da mi 2 days remaining - toliko stvarno i izdrzi. Meni to nekako prekratko - thumb down :(
     
  14. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    4-5 dana maksimalno. Sad ponovo COH igram, tako da mis stalno koristim, 3 dana pri nekih 4-5 sati dnevne uptrebe.

    @ vnm: Izvini, tek sada sam vidio. Default sluzi kao app switch.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, hvala ti, meni nesto krace traje, doduse ja ga na dan koristim oko 6-7 sati, pa ispade da mu i nije bas toliko losa baterija :)