Mythbusters: Jeftine slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chode, Sep 18, 2006.

  1. Chode

    Chode Aktivista

    Eh da, prije par mjeseci sam htio da kupim velike slusalice. A posto nisam imao para bas na bacanje, kupih u Genelecu one najjeftinije velike slusalice od 6KM (znaci velike skrzor, sa oblogama od skaja...). I mnogi su mi govorili ne valja to Q...., nemoj to...

    Evo i danas dan ih koristim (svakodnevno) zvuk je super, jak, cist, cuje se malte ne svaki instrument, nisu neudobne, nosim ih na glavi i po 4-5 sati neprekidno nekad, i ne osjetim da ih imam uopste, mislim sluse su odlicne!

    Eto dao sam jednu opasku, iz razloga sto nas narod uvijek misli ako je nesto jeftino da je sranje... Vecinom da, ali ne mora biti uvijek...

    A to ko je rekao ne valja to q... je onaj ko je dao 80+KM za sluse, pa sad ne moze on ispast magarac sto je dao, nego mora da ponizi drugog...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tvoja ocjena je subjektivna. Ne cuju svi ljudi isto.
     
  3. Chode

    Chode Aktivista

    hhhh... da. ali kritike su bile u smjerovima da su slusalice neudobne, da ce se pokvarit za 7dana, da ne valja zvuk nista, isl...
     
  4. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    i šta je poenta svega ovog :? Da uzimamo jeftine slušalice ?
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja sam u robotu prije 3 godine uzeo sony-eve za 22km neko snizenje evo ih rade prezivjele su 150 padanja sa stola,gazenja svega....ma beton
     
  6. Chode

    Chode Aktivista

    poenta je da sam htio skrenut paznju na nesto u sta su svi ubjedjeni, a da u sustini i nije bas tako...
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma moje medusa speed link 5.1 solidan zvuk, kada je dvd u pitanju onda su boli glava, 67KM bile u mercatoru vec ih 2 godine koristim ,
    jedini problem je taj sto nisam kupio amp za njih pa mi ne rade niskotonci što sam provjerio i kada sam ih otvorio, vec samo front,center, rear parovi zvucnika jer se kopcaju preko convertera 3.5mm banane, a ne preko 9 iglicnog konektora.
    kako god veoma zadovoljan sa frekv odzivom slusalica,a sto se tice low end opreme, ima ona: nisam bogat da kupujem jeftine stvari!
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesul Gembird? Ako jesu, takve i ja imam :lol:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    šta bi tek bilo da čuješ prave slušalice? :D
     
  10. Chode

    Chode Aktivista

    hehe. da mi je cut i te "prave"...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ali treba i raspoznat koje su prave, koje ne... kažeš gore "čuje se maltene svaki instrument" - teh l33t spikrs nema šta :wink:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E te bi mi bile taman 8)
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mislim da je u tom štos.
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    sulu bzze su ove.
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja sam imo te Gembird iz Geneleca i jedan dan ih stavim na glavu, kad ono samo otpade desna slusalica. Odlomila se.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lose zu za muziku, ja ih koristim samo kad se igram...
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    sa ili bez kompujtera?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jok bez :lol:
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    :) imam vec 2 godine k44 agk slusalice, kupio u Mo u nekom music shopu, placene 60KM, padaju nonstop ;D, a zvuk i dalje cist, 5.1 milina kod igrica.. pogotovo noci kad svi spavaju a igra se neka pucacina :wink: