N73 problem !

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Bl0od, Feb 5, 2008.

  1. Bl0od

    Bl0od Novi član

    Prije 3 dana sam kupio N73 i od tada imam problema sa memory karticom. Naime kad god prebacim neke podatke na karticu oni se izgube u roku od nekoliko sati, a kada odem na tools - memory pise mi "memory card corrupted" i tako tri puta dnevno !
    Kartica je MiniSD Kingston 512mb ! Verzija firmwarea na mobu je V.4.0736.3.2.1 (dosla sa mobom, nisam updateovo) ! Postoji li kakav nacin da rijesim ovaj problem !
    Hvala !
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    postoji.. vrati ga gdje si ga i kupio. zasto razbijati glavu sta je "novom" telefonu.. moze biti i do SW i do fizickog ostecenja telfona ili naj vjerovatnije do mem karte

    prvo odnesida ti zamjene mobitel ili sta vec, pa onda vidi ostale mogucnosti
     
  3. Bl0od

    Bl0od Novi član

    Ma ne vjerujem da je do mobitela, jer sada kako mi je kartica izvadjena mob funkcionise perfektno. Brzo otvara sve aplikacije, nema stekanja i td...
    Interesuje me mogu li kako reformatirati karticu, na mobitelu kada odem format nece da je formatira samo i dalje pise "memory card corrupted".
    Bez kartice radi perfektno....
     
  4. GW

    GW Moderator

    Biće da je kartica defektna. Probaj je na drugom mjestu da se uvjeriš.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je tu poruku izbacivalo kada karticu ne ubacim do kraja, provjeri i to.
     
  6. Bl0od

    Bl0od Novi član

    hmm 2-3 puta sam je vadio ali opet isto ! Ima ona zakacka pa kada gurnem karticu do kraja ona je sama zaustavi unutra !
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    sto posto ne valja memory card,kupi sebi novu,to sad bar nije skupo! Ubaci je u card reader da se uvjeris!
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma i meni je "popustila" memorijska nedavno.. samo se ugasi sama od sebe.. izvadim i vratim i radi.. mrsko mi kupovati novu...