N73 software...

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by X-Factor, Sep 15, 2008.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imam N73 skinut je s mreze (TIM), cim sam ga otpakovao uradio sam update zadnjeg softwera, i radi sve ok, ali i dalje pri paljenju telefona se vrti logo talijanske mreze i jos uvijek su tu aplikacije (TIM I'M, TImail Zone, FlashMe, itd.) koje su bile instalirane uz telefon.

    Kako da to sve obrisem, da imam software kao da telefon nije ni skinut s mreze??
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba ti Nemesis Service Suite i debrandirani product code (googlaj). Pomocu ovog programa trebas izmjeniti taj kod, i onda samo sa Nokia Software Update-om skines firmware (automatski). Kad se telefon restartuje, bice debrandiran.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Promijeni sa NSS product code, stavi neki balkanski, neznam napamet, pa onda flashuj soft. Bice sve u dure.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za balkanski kod cesto nema najnovijeg softvera. Stavi ti neki britanski ili opci Euro kod.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    evo nasao sam milion keih kodova, smijem li staviti kod od ME verzije posto je telefon s mreze??

    nasao sam upute za proceduru, nadam se da ce proci sve kako treba :D
     
  6. pac

    pac Komšija

    Javi nam kako je proslo i ja bih trebao da promijenim svoj SW jer ovaj najnoviji previse rama zauzima pa mi se cesto desava da mi tel zastopa ili dobijem onu por ''...not enough memory...''.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije bitno sto nece biti najnoviji soft. Dobit ce domace jezike.

    A ako hoce najnoviji soft, onda neka ubaci taj Euro kod.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jesi li uspio sta ? I ja sam se mucio oko toga sa 6630, i dalje mi stoji taj TIM SW, nemam vremena da se zainteresujem vise. Mene ne interesuju me domaci jezici, vise se u njima spetljam prije nego nesto skontam, to je za ljude koji ne znaju nikako engleski, ili misle da im je komplikovan. Samo daj najnoviji SW, pa makar nek je na ruskom :)
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije moguce najnoviji software zamjeniti starijim! Znaci samo upgrade nista downgrade!
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam ja 6630. Isti postupak, a cak mozes nabaciti i Music Edition softver...
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Uspjelo sve bez ikakvih problema, skinuo software, skinuo listu kodova, i ubacio onaj standardni kod od ME verzije: 0539343: N73 Music Edition EURO 1
    telefon vise nije TIM, nego cisto nokia kao da nikad nije bio na mrezi, zadnji software, 3 puta manje phone memory use, telefon radi osjetno brze i sve je u najboljem redu.

    Sve trajalo oko 15 min racunajuci i download softwera :D

    Hvala momci na pomoci...
     
  12. pac

    pac Komšija

    Moguc je downgrade i da tacno je da sad najnovija verija SW-a on n73 ME trosi vise meme nego starija verzija malo pro googlaj pa ces naci.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači tebi je bitnija mema nego sva poboljšanja koja donosi nova verzija softvera? zanimljivo...

    elem, danas sam i ja odradio apdejt softvera, ali me začudilo to što je zadnja verzija još iz septembra 2007-me... jel to znači da nokia više ne namjerava praviti nove apdejte za n73, jer ipak godina dana je od te zadnje verzije...
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Posljednja verzija za N73 je izasla krajem marta ove godine, tako da jos uvijek imas neku stariju verziju. Reci koja je verzija sada instalirana...
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozda za tvoj product code, definitivno postoje frishkije verzije softwera za n73.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    postoje 100% nek prosurfa malo (mislim da ima negdje spisak firmware-a na symbianfreak.com)


    i citam nesto u zadnje vrijeme raja se stalno zali na N73.. ja je nosao skoro 2 godine, i fakat nisam imao ovih problema.
     
  17. pac

    pac Komšija

    Nema nekog velikog poboljsanja u aktuelnoj verziji i prijasnjoj tako da je i razlika u brzini neprimjetna (ako je uopste ima). A sto se tice memorije vidjet ces i sam imat ces neke aplikacije koje ces moci da pokrenes tek poslje restarta telefona, pa me to malo i nervira.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kao naprimjer koje aplikacije? ako ti fali memorije, uzmeš fino karticu od 4gb koja bez problema radi na ovom telefonu i ne bereš brigu...
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    nije u pitanju ta memorija. nego RAM memorija telefona. symbian ima taj bug da ne prazni ram kako treba, pa tako ako si pokrenuo npr. 4 programa, izadjes iz jednog, pokrenes drugi koji trazi vise rama aplikacija se srusi. tek nakon restarta telefona se ram isprazni. e to su rijesili kod N82 novijom verzijom symbiana, a i povecanjem ram-a (mislim da ima preko 128MB nisam siguran)

    i opet kazem ja sam imao sve najnovije firmware, i nikad problema. taj bug sa memorijom mi se praaavo rijetko desavao. nista alarmantno, ili nervirajuce.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko probo slikat u mraku sa najnovijim fw? Jesu li i sad slike sa blue hazeom?