NADGLEDANJE POVJESTI ZA ČITAV PC

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by wizard, Feb 5, 2010.

  1. wizard

    wizard Aktivista

    Da li neko zna za nekakva software koji pravi history za čitav PC. tj šta se na njemu radi. Neko mi čeprka po računaru i ide na moj profil na FB i četuje sa mojim poznanicima a taj neko nisam ja.
    U sušti bi bilo najlakše da izbrišem username i pass ali to ne želim.
    Znači, tražim neki programčić koji će poranjivati svako pokretanje bilo koje aplikacije ili neta kao i snimanje teksta sa chat-a.

    Unapred hvala !!!
     
  2. pac

    pac Komšija

    Postoje neki programi koji se koriste za nadzor djece, u sustini ti programi svakih XX minuta naprave screenshot desktopa i spasavaju negdje na racunaru ili zakljucaju, probaj na googlu naci nesti tipa "child protection" itd.
     
  3. GW

    GW Moderator

  4. wizard

    wizard Aktivista

  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nope, to je sve legalno.
     
  6. wizard

    wizard Aktivista

    A sada ljudi imam sljedeći problem koji je poprilično ozbiljan. Naime, od prijatelja mi kćerka ima profil na Tagged-u i dopisuje se sa nekolicinom ljudi a taj prijatelj ( poprilično je laik ) ima navodno osnovanu sumnju da je nekoliko od njenih prijatelja ustvari samo jedna osoba koja pokušava nešto nemoralno da uradi ( radi se o 4 profila od kojih je jedan muški o druga 3 ženski ). Sada on mene pita da li postoji mogućnost da se kako provjere te osobe, tj da li mu je osnovana sumnja i da li je to ta neka osoba ili nešto drugo u pitanju. Spreman je i da plati za neki software koja pokazuje IP adrese ili nešto slično. Također mislim da je bitno da se navede da su sve osobe iz BiH, odnosno iz Doboja.
    Ja sam mu savjetovao da se posavjetuje sa policijom ali je to odmah u samom startu odbio jer nevjeruje u njihovu učinkovitost!!!!!

    Ima li ko kavak prijedlog šta bi se tu moglo uraditi!!!!
     
  7. GW

    GW Moderator

    Može recimo prijaviti na Tagged-u da neko zloupotrebljava profil, ili sa podacima od kćerke ugovoriti sastanak sa tom osobom/osobama da se vidi ko su, mada mu ja ništa od ovoga ne bi preporučio. Najbolje je kontaktirati policiju i sarađivati sa njima.
     
  8. wizard

    wizard Aktivista


    Pa u tome i jeste problem kada bi kontaktirao sva 4 kontakta sa istom namjenom, bilo bi malo očigledno o čemu se radi jer on sumnja da su sve 4 osobe ustvari jedna osoba!!!!
     
  9. GW

    GW Moderator

    Joj tebe. Pa neka kontaktira jednu od te 4 i ako su pojavi neki tip od 40 godina, to je to.
    Ali je vrlo vjerovatno da nećete uspjeti sa tim, jer ako se radi o nekom pedofilu, vjerovatno je vrlo iskusan i teško će ga biti prevariti. Zato kažem: policija. Oni imaju iskustva sa takvim osobama.

    Ako hoćeš, mogu se raspitati o tome pošto znam nekoliko ljudi iz SIPA-e i policije.
     
  10. wizard

    wizard Aktivista

    Moram prvo provjeriti sa jaranom pa se javim. Hvala na pomoći!!!