Nadogradnja CPU-a

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jessus, Nov 11, 2009.

  1. jessus

    jessus Aktivista

    Pozz narode,zanima me koliko bi me kostao prelazak sa E5200 procesora na neki Quad core?Znaci da ovaj prodam i kupim neki najeftiniji Quad cpu,maticna ploca mi je Gigabyte G31M-ES2C..Pozz
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa zavisno da li ces kupiti nov i polovan i koji ces kupit :) A i ploca ti nije neka sreca :)
     
  3. jessus

    jessus Aktivista

    Polovan namjeravam kupit,a nezz koji je najeftiniji,cuo sam da je q6600 najeftiniji :mrgreen: ili ima neki drugi ?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Otvori oglas pa vidi, ko zna koji ces naci :D Jos samo provjeris da ti ploca podrzava procesor koji budes planirao kupit.
     
  5. jessus

    jessus Aktivista

    Ova podrzava sve core 2 quad procesore kolko ja znam :D ,tako da ja mislim nece biti problema :lol:
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ta ploca ima rev 1.x i rev 2.x, pa zavisno od toga vidi na stranici proizvodjaca cpu support listu. Mozda ces morati flash-at bios. Pojedine verzije biosa ne podrzavaju neke quad procesore. A sto se tice kupovine, mislim da je Stevie prodavao Q6700 skoro, tj. mijenjao za neki bolji. :D
     
  7. jessus

    jessus Aktivista

    Znam vidio sam ,samo neznam da li bi on htio ovaj moj e5200 + nadoplatu?A koliko se krece cijena tog q6700 [polovan]?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bih takvu zamjenu. Ili prodaja ili zamjena za Q9550 E0. A svaki dogovor - na PM.
     
  9. jessus

    jessus Aktivista

    A koliko trazis za taj q6700 u parama ?