1. Zagor te-nej

    Zagor te-nej Guest

    Mali savjet ?!
    Maticna MA790X-DS4, proc. 4400+ X2, graf. 3870 , 2GB ram , napojna 400W chieftec
    Mislio sam mijenjat procesor na Phenom II 550 i neki bolji hladnjak, na gigabyte stranici bi poloca trebala podrzavat proc. al me interesuje kako bi to sve sve ferceralo - overklok i stabilnost (malo je napojna potanka) ?
    Graficku nebih mjenjo - ovu svoju sam onda masno platio :mrgreen: a sad nebih mogo dobit ni trecinu para tako da nema sanse za sad :D a proc i hladnjak bi me izašo negdje oko 300 KM-a
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uredno ce radit, a napajanje ce imat 150W rezerve.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je najbolji procesor izasao za 478 soc. (da je pogodan za moju ploču).
    da ne kucam detalje ploče, evo screen s. :

    [​IMG]

    Kontam malo da osvježim komp, al' nemam pojma sta da trazim. Msilio sam izdvojit do 50KM al vidim P4 2.8 mogu nac i po dvadesetak maraka pa tako. Valjda onda budjet nije problem, zato i pitam onda sta je najbolje/najjace (znam, preglupo zvuci) za moju ploču i na sta tzreba da obatim paznju, odnosno s cim sam ogranicen.

    EDIT:

    Malo sam guglao, i ..za ovu plocu mi je najjaci Intel Pentium4 3.06 GHz. Znaci.. da to ganjam il ?

    Na listi su jos http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P4VP-MX.html

    ..
     
  4. GW

    GW Moderator

    Znaš da ćeš naći 3.06 ghz P4 sa 533 FSB-om. Vrlo rijedak procesor. Ovi "normalni" su svi na 800 FSB, a oni ti neće raditi na toj ploči ili će raditi na 2 ghz.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nasao sam jedan za 45KM al 800 FSB. Pa koje su "najpopularniji" 533 od ovih jacih ?

    Kakvo je stanje sa celeron D pricesorima sto se tice nabavke i "popularnosti" ? Svakako bi 345 3.06 GHz, 350 3.20 GHz bili osvjezenje naspram mog 330 2.6GHz.

    EDIT: imam neku ponudu za SL6PF 478 2,8 MHz/512/533.. mozda pogledam taj

    EDIT: Najvjerovatniej da cu uzet ovaj SL6PF (Intel Pentium 4 2.8 GHz). Koliko cu dobiti na ovoj promjeni i koliko ga mogu pogurat sa klokom ? Da naravno, znam da zavisi od mnogo faktora i da mi ne moze nik otacno odgovori tal nako pitam.. koliko je doticni pogodan za klokanje ono od prilike. Ili je to bas ono, dok ne probam licno - nista.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    I da, moze neka preporuka za graficku. Zapala mi za oko 9600pro. Inace imam 9200SE.. i koliko bi i ova promjena bila velika :)

    Inace kontam ganjat 7600gt, ili 7600GS samo ova GS mi skoro 100KM.

    ..ili imaju jos neke alternative ?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Promjena bi bila ogromna, ali ni sa 9600 se ne bi usrecio. Ganjaj ti 6600GT radije ako nema 7600GT.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kontao sam nadogradnju do nekih stotinjak maraka. Ovaj ce me procesor izac tridesetak maraka a znam da sam gledoa7600 (al ne znam koje ) ido oko 70KM. Izgleda da sam se prevario i da ove GT/GS idu i preko 100KM.

    Jel im to realna cijena ili se moze naci nesto "realnije"? Mislim nije da sam se stisnuo vec ono, da znam koliko da izdvojim. I 6600.. kako se ona krece posto nisam nasao trenutno nista ?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    6600GT je u svoje vrijeme bila nesto malo bolja od 9800PRO, a trebala bi kostati oko 50-60KM. Jebga, cak i identicne, kartice su skuplje za AGP.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    hvala..
    Ma hajde vidjet cu ..sta nadjem od 6600GT i 7600GT/GS to cu prvo i uzet. Mrsko mi se cimat puno jer kako god bit ce pofina promjena.

    I jos ovaj procesor, da ne gledam nista drugo vec da njega odma uzmem il.. :)