najbolja konfiguracija do 1500 KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kerim80, Sep 9, 2003.

  1. kerim80

    kerim80 Novi član

    Kao što sam napisao u naslovu tražim najbolju konfiguraciju do 1500 KM.
    Sada se dvoumim šta uzeti:

    Matična ploča: Asus ili Gigabyte :?:
    Grafička: Već sam odlučio uzimam Radeon 9500 pro ili možda 9700 pro Procesor: I njega sam odlučio (uzimam Athlon) samo nisam siguran za koji se radni takt opredjeliti. :?:
    Monitor: Uzeću nekakav 17` samo ne znam koji :?:
    Memorija: Do 512 MB DDR
    Hard-Disk: Uzeću Maxtor 30 GB 7200 rpm.
    Zvučna : o tome kasnije (nije važno)
    Kućište: ??????
    Za tastaturu, miša i zvučnike ne trebam diskutovati. [/img]
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    MOj prijedlog:

    maticna: Gigabyte
    graficka: ATI 9500 pro
    CPU : AMD 2500 XP+(batron)
    memorija: 512 DDR (333 i bolju ako mozes)
    HDD : 30 GB maxtor 7200 rpm ( solidno)

    ostalo je zanemarivo !
    (Y)
    :wink:
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nemam puno vremena sada, aliz asto bas 30 GB? Mislimd a je minimala sada nekih 80 GB...a i zasto ne dolazi u obzir epox ploca ako mislis nforce 2 chipset?
     
  4. Pinky

    Pinky Aktivista

    Ma jasta Tepsija, monitor je pravo zanemarljiva stvar, imas extra racunar, a places kad igras, ma to je extra

    Moj ti je prijedlog Samsung 17" Flat, inace to ti je najbolji odnos cijena-kvalitet
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    U mene je Samsung 753DFX- flat nije los !! :D
     
  6. dottler_

    dottler_ Novi član

    Maticna: Asus ili Abit sa nForce chipsetom
    Graficka: 9700Pro, ako imas sredstva.
    CPU: XP 2500+ (Barton jezgra)
    Memorija: 2x256MB (DDR400)...ako imash para za Corsair. Ako ne, i KingMAX ili sl. ce posluziti.
    Monitor: Preporuka ide na Samsungove modele.
    Kuciste: Nije nimalo nebitno...uglavnom neki veci Midi Tower model...sa 350W napajanjem, najbolje bi bilo od Enermaxa...ali...
    Zvucna: SB Live! ili Audigy. Hercules Fortissimo ili Muse uopce nisu lose takodjer.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nforce2 obavezno (abit, epox, asus...)
    barton 2500 na više...
    9700pro ak imaš para
    obavezno uzmi DVA modula od 256rama (dual chanel) corsair i sl. su stvarno preskupi (bar kod mene... jedan corsair ili GEIL "pojede" dva kingmax-a)
    disk vjerovatno seagate, nije najbrzi al je najpouzdaniji...
    monitor samsung, hyundai ili neki skuplji hansol (iste katodne cijevi). samsung ima bolju elektroniku (veci refresh...)
    ako imas za kvalitetno napajanje uzmi (enrmax, chieftec, aopen...), ako nemaš onda neko vulgaris 400w sa dva fan-a
    zvucna je integrirana na maticnoj (soundstorm 5.1), mislim da ti vise ne treba, pogotovo ak spajas na plasticne stolne zvucnike... meni je spojena na 1000+ € komponente i mp3 sviraju ok (koliko to moze bit ok u odnosu na linijske cd-e). to je moje skromno misljenje...