Najstabilniji OS

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ado_89, May 1, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Et, ovako, koji je po vama najstabilniji Operativni Sistem. Ja sam koristio nemal sve, i najbolje mi je se pokazao Win2003 Server Data Edition. Eh sad, vi ostavite svoje sugestije i prijedloge. Samo bez pitanja (na sta se odnosi stabilnost)!
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    svi su bugoviti do yaya
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Definitivno.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Svaki je stabilan kad radis kako treba sa njima.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    MAC OS 9 :smt001
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    linux ovisi o distribuciji ...siguran jeste....stabilan khm....
     
  8. Ante

    Ante Aktivista

    Ako ti se da Gentoo linux... mada sumnjam da ce ti se dat :)

    Probaj neke jednostavnije linux distre, ko Ubuntu.
     
  9. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ne bih se ja slozio sa tobom. naime imam masinu koja radi 24h/7dana/4sedmice itd.... a xp sp2 ledi kad nagura odredjen broj dana. ili kad ga malo vise opteretis. ipak, ja mislim da ne bi bio pravljen dzaba 2003 server, ili 2003 data center, ili neke distribucije linuxa koje su namijenjene za taj rezim rada. skupi su ti to licencirani os-ovi, tako da ti sa obicnim os-om bez original keya ne mozes ocekivati nesto extra. da ne znam kakvu masinu od kompa imas. problemi spadaju u samu konstrukciju chache file-a, i samog kernela u sistemu.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajd ti meni objasni ko laiku kakve veze ima jel' original key ili je pirat?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    Vidis kakav ti je junk post.



    Koliko para toliko i muzike. Koliko kosta XP Home a koliko 2003? XP nije namjenjen da na njemu hostas server od britanske banke. Ja imam na poslu XP Sp1 svaki drugi dan neko donese printer, kameru skener ne zna drajvere instalirat. Na njemu je instalirano deset razlicitih drajvera za printere, pet od skenera... Nema nikakvih problema, nema ni firewall niti anitivirus sve radi ko singerica. A tebi ako je bed sto Xp ne moze raditi tri mjeseca u cugu ostavi se kompjutera i idi komi buraniju.
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    1000% se slazem. Iz licnog iskustva! :oops:
     
  13. ado_89

    ado_89 Aktivista


    heh ovo me je do suza nasmijalo. ok, kako kome, jbg niko ne zna sta ko izvlaci iz sistema i kako ko radi sa njima. nekome je to, upali, konektuj se na net, mirc, msn, IE i tome sl. a neko proba sve zivo. ipak svako ima svoje, ali bezze se svadjati oko toga, glupa je tema sto sam postavio, jer svaki je stabilan na svoj nacin i svaki radi za sebe. tj, ni jedan nije isti. eh sad, kako kome se sta svidja.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ljudi uzmite u obzir da razlicti sistemi (kombinacija razlicitih komponenti u racunaru) ne moraju biti isto stabilni pa cak i ako je na njima sve isto instalirano ...
    Svaki 4 racunar od IT Computersa radi priblizno onako kako bi trebalo ostalo fuj. I to nisu oni jedini njih samo navodim kao primjer da ne bi otisli u OT bezveze.
    Uglavnom kada se poredi stabilnost i sigurnos bilo kojeg M$ sistema i Linuxa vidi se velika razlika.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    DOS :D
     
  16. godzila

    godzila Novi član

    ni jedan sistem nije stabilan 1000000& svi imaju bugove greske nema tog sistema os-a koji je stabilan 1000000&
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Cuj to! Ma nije moguce! :lol:
     
  18. ado_89

    ado_89 Aktivista



    ovo mi se svidja :lol:
     
  19. godzila

    godzila Novi član

    pa recite koji je sistem najstabilniji? ajde dajte recite kad ste tako pametni

    da vas cujem
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Ovdje ljudi daju svoje mišljenje o tome koji je OS najstabilniji, a ne koji je OS bez ijednog bug-a jer takav ne postoji. Ubuduće nemoj postat tako agresivne postove.
     
Thread Status:
Not open for further replies.