Napojna

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Rodjo, Mar 23, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakav hladnjak imas? Vent mora imati konektor sa 4 zice da bi to radilo.

    I sa PWMom neces smanjiti temp. To sluzi za kontrolu broja obrtaja.
    To 70 pretpostavljam da je %. Digni na 100. :D
     
  2. dHM

    dHM Aktivista

    na procesoru je onaj kuler sto dodje uz proc, znaci box, a pored toga ima na kucistu jedan 8cm, a Rodjo je pitao za temp PWM, to je valjda skracenica za nesto, isto ko temp CPU. e pa ta temperatura tog PWM mu je velika kad se komp optereti. a nema regulaciju u procentima, tako da su svi na 100%.
    sa njim sam pokusavao rijesiti problem, tako da sam upucen pomalo :wink:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisam odmah skontao.
    Neke Abit ploce prikazuju PWM temperaturu. To je tempretura jednog od mosfeta. Inace sa prescotom moze biti poprilicno visoka. Ako ga bas muci, neka nabaci vent nazad koji izvlaci vruci zrak.

    Inace po defaultu ce se kom resetovati kad ta tem skoci na 75 stepeni.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma sta ja znam...moj najgori slucaj je bio preskot na 3.2ghz koji je stabilno radio na 97C ... jer je na ploci bio ugasen shutdown temp.
    Asusice obicno gase kad predje 85 -90C.

    Usput i kod mene cheef 410w odradjuje posao
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Da ne otvaram novu temu: ovaj moj Chief uopste ne izbacuje nikakav zrak nazad (nit topal nit hladan), je li to normalno? priije njega sam imao napojnu MS Industrial 400W i ona je nazad puhala ko fen za kosu :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imala je vent nazada vjerovatno. Ne znam koji je chieftec. Pretpostavljam varijanta sa 12cm ventom. Upali upaljac ili svijecu iza napajanja, pa ces vidjeti puse li.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    hehe, ev probao, puse ali jako malo. Znaci sve je ok?

    Chieftec 550W je a ne pise na kutiji od njega koji je model (ak to uopste i postoji)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vjerovatno temperaturno kontrolisani vent. Kad se zagrije zavri brze.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, thx
     
  10. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    jos jedno pitanje :D na koju stranu okrenuti dodatni ventilator, izvadio sam ventilator iz stare napojne i on radi normalni i njegove dimenzije se tamam uklapaju na mjesto koje je predvidjeno za dodatni ventilator na kucistu. eh sad da mi smo postavili da puse unutra, da li je trebalo postavit da ispuhuje zrak ili...
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da puse vani.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stavi straga da izbacuje zrak. ;)
     
  13. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    ok. hvala