Navigacija sa mobitelom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by XTRage, Nov 10, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nokia 6710 Navigator i SE C905, pokusavam skontati mogucnosti navigiranja.

    Koliko sam shvatio iz recenzija SE ne moze navigirati bez koristenja interneta a i instaliranje software-a/karti je vrlo ograniceno zbog OS-a. Moze li se sta uraditi po pitanju toga jer ako mora na internet onda mi je beskorisno.

    Isto za Nokia-u, jel moze bez neta, i koji software/karte staviti ?

    Ako ne mogu ni jedan ni drugi bez interneta onda ih hebem :evil:

    Hvala !
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Karte se downloadaju i cachiraju. Tako da ne mozes bez 3g konekcije. Isto tako SE navigacija je bazirana na predplati, tako da non stop moras obnavljati.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja samsi na N82 instalirao ADRIA GARMIN i ne vidim razloga zasto ne bi moglo i na taj.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na 6710 najvjerovatnije moze, na SE ne bih rekao da ide na taj nacin.
     
  5. drdamir

    drdamir Aktivista

    Na C905 nije moguće instalirati Garmin jer taj tel nije smartphone, za njega treba skinuti mape u tel, ali i dalje ide na net, iako manje nego ako ne koristiš offline mape.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko ide na net? Garmin?

    GARMIN XT uopšte ne ide na net, ja ga koristim bez problema duže vrijeme na 6220classic, bez feninga kredita, loadiraš mu mape Adriaroute2.3 na memorijsku kartu i picis.
     
  7. drdamir

    drdamir Aktivista

    OK, ti instaliraj Garmin na C905 i ja ti odmah kupim taj tel za koliko god para zatražiš. Pročitaj pažljivije šta sam napisao.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  9. drdamir

    drdamir Aktivista

    Evo još bolja ponuda: ja ti dam C905, a ti instaliraj na njega Garmin XT s Adriarouteom i zadrži telefon nakon što dokažeš da ti je uspjelo i da radi, a ja ti još platim i javno izjavim da nemam pojma sa životom.
    Dakle, pričamo o klasičnom Garminu XT s mapama koje se nalaze u uređaju-telefonu- (Adria Route i sl.) i koje isti nikad ne osvježava sam s neta, niti ide na net iz bilo kojeg razloga, onakav kakav, na primjer, ja imam instaliran na svojoj Xperii, a ne program kome ugrađeni GPS daje kordinate na osnovu kojih telefon (C905) ide na net i skida mape ili preko neta usklađuje offline mape za određeno, jako usko ograničeno područje, prethodno mukotrpno pripremljene pomoću PC-a i, naravno, interneta (pogledaj detaljnije link koji si stavio, svaka mapa se mora ručno izraditi iz većeg broja mapa, pokrivenost je jako ograničena i samo neke podržavaju ozbiljnije zumiranje).