Ne mogu pristupiti folderima nakon spajanja particija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by nFare, Jul 17, 2014.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Pozdrav

    Trebala bi mi pomoć. Spojio sam dvije particije (logical) pomoću acronisa, jedna prazna od 135GB i jedna od 300GB na kojoj su bili svi folderi. Napravljena je particija od tih 435GB i vidim u acronisu da su fajlovi svi tu medjutim ne mogu nista raditi sa njima. A windows ne vidi više tu particiju (samo vidi C:). Ne smijem nista formatirati dok ne vidim sa vama sta mi je raditi? :roll:

    [​IMG]
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Windows ne vidi, mislis u Windows Exploreru? A kad odes u Disk Management vidis li je? Probaj je tamo "osposobit". A drugo rjesenje je da podignes linux i napravis backup.
     
  3. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Da li si restartovao sistem nakon toga? Skoro sam se zaj**avao s tim particijama (istina, nije bio acronis, neki jednostavniji softver) ali tek je "proradilo" nakon restarta, nisu se uopšte vidjele particije prije toga. Pomaže li help file, acronis forum?
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Vidim ja nju u disk menagmentu u win exploreru ne, a kako da je osposobim, jedino imam opciju format volume, znam da bih je tada vidio ali sta sa podacima :D

    Prelistat cu i acronis forum ako sta naleti.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj sa Get Data back sa opcijom suddenly lost partition. Ali s tim da moras imati gdje backupovat sve te foldere, pa onda uradis format pa ih vratis.
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    U disk menagmentu dodjeli joj slovo, recimo D i trebala bi da se pojavi, koliko sam shvatio to je problem.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda ne moze jer treba prvo formatirati.
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Svaka čast! Nisam vidio da je particija ostala sa nedodjeljenim imenom, sad sam i ljut na sebe kako mi je ovo, sada naizgled banalno, promaklo, a ne trebam pricati koliko sam guglao i koliko me znojeva oblilo :D,

    Hvala svima još jednom! Tura pive prvom prilikom :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ti rece jedino imam opciju format volume :D Hajd dobro si proso.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Šuti :D, znam da sam prije ovo bez problema radio, kada sam povećavao C: sa Shrink&extend, sad vjerovatno nije moglo jer particije fizički nisu bile jedna do druge - pretpostavljam.
    Kontam da će ih Windows explorer vidjeti samo ako formatiram volume, jer sam jednu particiju promijenio iz master u logical drive i tako ih spojio. Sve u svemu backapujte redovno :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa zato sam i pitao za disk management, jer je ne moze ovamo prikazat :D A znam da ima neki fol, nije ni meni palo na pamet odmah :D
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Kad te nervoza obuzme nisi svoj. :D