Ne mogu pronaci u biosu CPU- NB napon..

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by almin94, May 12, 2011.

  1. almin94

    almin94 Novi član

    PozZ!

    Zamolio bih vas da mi pomognete kako da u biosu promijenim CPU-NB napon, nisam uspjeo naci, ili je mozda napisano pod nekim drugim imenom, uostalom dajte prijedloge ili nesto sto bi moglo biti ta "NB voltaža"..
    hvala!!!

    slika 1: http://tinypic.com/r/23s6qt3/7

    nastavak u biosu na sliku 1: http://tinypic.com/r/259frpf/7
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Chipset = NB znaci pod stavkom Chipset Voltage

    koja je ploca u pitanju, koji cpu, sta ti je cilj?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na mojoj ploci je to odvojeno,NB napon je za sebe a CPU/NB je za sebe.Mozda treba pogledati pod opcijom Overclocking mode sta ima u ponudi pa mu mozda ponudi jos koju opciju.
     
  4. almin94

    almin94 Novi član

    htio sam povecati NB Frequency na 2400MHz, maticna je AsRock N68C-S UCC, neko mi je rekao da bi to bilo dobro da uradim, ali da trebam samo malo povecati i taj NB napon
     
  5. almin94

    almin94 Novi član

    i koliko mi je sigurno povecati chipset voltage, default je 1.262, a mogu povecati na 1.327 i vise
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Generalno, sve ti zavisi od toga koliko je dobar IMC. O kojem procesoru je rijec? Meni je na Phenomu II 965 za 2400 trebalo dici CPU-NB na 1.15V. Na mojoj Asrokovoj ploci (785G mATX) je taj napon oznacen samo kao NB. Testiraj 3-4 sata sa prime95 blend testom i to je to.
     
  7. almin94

    almin94 Novi član

    i znaci NB napon je ustvari CPU Chipset Voltage?
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ne, sudeci po slikama to bi trebao biti samo NB (tj. chipset napon), a ne CPU-NB napon koji tebe interesuje. Koja ti je ploca? Jesi li radio update BIOSa? Moja ploca je bila sa integrisanom grafikom (758g) pa je i sam bios bio nesto drukciji. U svakom slucaju nista te ne kosta da probas da podesis taj napon pa da testiras.