Ne radi ekran HP Pavilion DV4?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by richa, Nov 15, 2010.

  1. richa

    richa Novi član

    Pozdrav svim znalcima na forumu.
    Imam jedan problem sa laptopom.U pitanju je ekran (14,1") i on ne radi, tj. radi al samo osvjetljenje nema nikakve slike. Znaci ekran je crn al kad idem ono "Fn"+F8 za pojacavanje osjvjetljenja, to radi i vidi se kako je svijetlost jaca, odnosno slabija. Ali nema mi slike, ni kod butanja, ni Win logoa, ni kad udje u win...
    Do cega bi moglo biti. Inverter, graficka ili nesto trece?
    Da napomenem graficka je integracija Intel 4500.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jesi spojio na eksterni monitor pa probao upaliti?
     
  3. richa

    richa Novi član

    Jesam i radi sve OK. Ostaje pitanje gdje kupiti inverter i flat pa da to sam zamjenim, ne zelim da me peglaju po servisima po 30 dana i da mi muljaju jest ovo nije ovo...
    PS. Gledao sam na ebay-u kostaju po 15-tak $.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    eBay i nek ti stihy zamijeni :)
     
  5. Stryker

    Stryker Komšija

    Hajd' da ne otvaram novu temu.

    Naime, imam laptop Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546.

    Ima ugrađenu grafičku kartu Ati Mobility Radeon X1800 256 MB DDR 3 (MXM-III), a pojavljuje se sljedeći problem:

    Slike ili nema nikako, tj. ekran je crn, ili se nekada pojavi a slova i teksture budu pomiješane. Laptop ima samo DVI izlaz, pa kada skopčam preko VGA adaptera na eksterni monitor, laptop ili se odmah ugasi ili ništa ne pokazuje na eksternom monitoru.

    Problem može biti grafička karta ili flex kabal. Nadam se da nije grafička karta jer se ATI rjeđe kvare.

    Šta vi mislite gdje je kvar ?

    Hvala
     
  6. Stryker

    Stryker Komšija

    Problem je grafička karta.

    Sada tražim grafičku kartu tipa MXM III, ATI ili Nvidia.