ne radi mi windows!!!??

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Cedex, Jan 13, 2009.

  1. Cedex

    Cedex Novi član

    Imam za vas jedno pitanje.Imam problema u vezi windowsa.
    Javlja mi se problem ili greska na windowsu ja misl da je u pitanju neki virus ili nesto drugo.Rijec je o tome da nemam nekih konponenti na windowsu koje sam imao prije(defragmertdisk, run na start meniu, upravitelja zadatka dole na programskoj traci, nemogu vidjet skrivene datoteke nama vise funkcije koju sam imao na svojstvima foldera, nema devicemenager i stosta nesto).Ja misli mda sm virus pokupio sam MSN-a, vise puta mi je nekoliko osoba posalje nei tekst i fajl zipovan ispod ja sam jednom nehotice prihvatio i ja sam to kasnije izbriso al dzaba onda kad se got konektujem na MSN pocne mi slat osobam koje su online poruke i fajlove neke ono sto sam ja primijo prije i to samo otvori mi sve prozore ko je got online.
    Evo vec sam 5 x snimo windows xp sp2, i sve bude kako treba dok ne stavim neki usb uredja tipa sticka, mobitela ili blu-tua...i onda mi pobrise odredjen fajlove na sistem32 i odatle nastupi problem...pito sam dosta ljudi niko nezna o cemu je rjec.. :(
    Dodje mi da bacim ovaj PC *ebem mu m.... ja!!!
    sjetim se ovog foruma reko ovdje neko sigurno zna... :? :?
    Neznam sta da radim ako neko zna neka mi kaze....??

    Hvala vam u svako slucaju !!! :wink:
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tebi nakon nafriško instaliranog windowsa treba antivirusni softver...primjerice NOD32, Kaspersky...
     
  3. dejson

    dejson Aktivista

    Radije baci stick jer ti on izgleda nosi virus koji ti ne znas prepoznati rekao bih.
    Mislim 5 puta kada stavis stick desava ti se problem. Meni to mirise ( smrdi ) na stick
     
  4. GW

    GW Moderator

    Čuj baciti stik jer je zaražen virusom. Niđe veze.
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Ma mislio sam da je bolje da ga baci kada se toga do sada sam nije sjetio.

    Da ga pokusa ocistiti od virusa.
     
  6. D4T4X

    D4T4X Novi član

    http://www.hijackthis.de

    skini si program , napravi log i stavi ga tu,pisati ce ti sta treba da otklonis

    radi u vecini slucajeva
     
  7. dariomiamigo

    dariomiamigo Novi član

    Raja pozdrav
    , kod djevojke mi sljedeći problem ;

    Koristila je vista ultimate i kad je istekao probni period ona je nastavila koristiti.Prvo se počeo gasiti PC svako sat koristenja,a sada kada se pali računar ,nakon 10 sekundi tj. prije dizanja sistema računar samo padne.Stignem ući u BIOS ali računar padne nakon 2-3 sek. Srdačan pozdrav i šta bi ovo moglo biti ?
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To sto je istekao probni period od mjesec dana nema nikakve veze s tim sto se racunar gasi u biosu. Moglo bi biti svasta, ali krenuti od temperatura, napajanja, pa do neke od komponenti koja bi mogla biti mrtva (najprije ploca). Ako je racunar pod garancijom, odnijeti u servis, ako nije opet odnijeti u servis jer bi moglo biti dosta posla da se dodje do uzroka.
     
  9. dariomiamigo

    dariomiamigo Novi član

    Hvala na savjetu ! Ako bude trebalo zub popraviti imaš kod mene popust !