Neki muzicki player za s60 v3

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Aug 26, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci treba mi neki player koji ima opciju da mi folder bude play list. (osim LCG Jukebox)

    Pa yebemu majku jedva nadje kabl da napravim 3.5mm prikljucak.. sada kada sam sve zavrsio nemam na cemu slusat muziku.

    LCG Jukebox je naj bolji player po funkcionalnosti ali zvuk je katastrofa.. ima dobrih problema sa ptenciometrom. Pojacam bass na equalizeru samanje se viskoki tonovi.. zvuk uzas.

    Probao sam jos par playera i katastrofa.. zvuk los a manipulacija fajlovima ne postoji.

    NAj bolji zvuk jeste na nokia playeru ali je nemoguce napraviti playlistu. Od jednog izvodjaca mi prepozna 2-3 pjesme s albuma ostalo veze nema... naravno ima da sam dodam pjesme u play list ali kada 200 pjesama zgruha sve na jedno mjesto pa to nuije humano.

    Mrzim ovu nokiu iz dna duse
     
  2. Amer

    Amer Aktivista

    a de mi reci kako si napravio taj 3,5mm prikljucak, mozes malo objasnit :)
    Ako ti nije sta, mozda je pogresno mjesto al :)
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    necu da serem puno ... al SE w(bilo sta) otrese svaku nokiu na reprodukciji zvuka.

    Imao sam pravo dugo nokiu i hrljo se sa software-om izgubio bruku vremena dok nisam skonto da sve sto vecini ljudi treba na SE dobije po defaultu

    edit ... necu da kazem da nokia nevalja al da se ima bolji sw to stoji
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Stihoklepac Necu biti toliko bezobrazan pa reci da je bolje dumb telefon ..ali je sramota da u telefonu imam 7-8 programa koji dodju uz SE k750. I zalosno je da je skoro naj bolji explorer pisan u javi i da je naj bolji browser takodjer u javi.

    PA ako nokia nije za muziku, za slike, za klipove, ima tesku manipulaciju podataka, tesku manipulaciju sa porukama, pozivima.. pa za sta onda jeste ...al nebi o tome.

    Amer, Jeste off.. nebi trebali puno raspravljat ali da ti odgovori. Nista posebno nego jednostavno sam uz zvucnike za racunar dobio kabl, 3.5mm zenski ulaz a na krajevima je imao ćinćeve ono za lijevi-desni zvucnik.. Odrezem ćinćeve i spojim jedan na lijevu a jedan na desnu slusalicu (imam one bezze slusalice od nokie HS-23) ali sam sjekao odma na vrhovima gdje su slusalice podjeljene a ne dole gdje su u jednom "kablu" tako da odma dobijem dvije zice za cvaku slusalicu odnosno cetri zice.. a ne 3 ili 5 zica pa da imam problem koja je koja kao sto sam vec imao prob. I nista.. zica na zicu. Nije to problem bilo sastavit nego je bilo problem nac adapter. Nisam znao gdje je posto sam selio pa ga jedva nadje sad u kuci.

    evo i slika:

    [​IMG]

    (nije jos nista izolovano kako treba samo "zavrnute" zice da vidim kako radi)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sto upropasti slusalice, kad mozes zbavit pop port to 3.5 mm za 2 marke.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da sam mogao nebi ih rezao. Vec sam pisao da sa trazio port. Ima mahovina se ufatila na oglase na marketu, bihnet forumu i gdje vec ne.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ebay je cudo, posebno prodavci iz hong konga.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da salju 'vamo davno bi narucio.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hoces da pogledas moj feedback da vidis sta sam sve kupovao i odakle???

    Salju vjeruj mi.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjeruj mi ja dok sam trazio prije par mjeseci nisam ni jednog nasao da mi moze postat. Poslije opet trazio i nadjem samo jednog engleza koji ima ali ne salje u 3 zemlje kako treba.

    Ne znam.. pogledat cu opet, nisam odavno trazio ali kada sam se yebavao niko nije mogao do mene. Znam da se sve moze uzet, naravno samo eto, ja nisam imao srece s ovim konektorom.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svaki prodavac iz HK sigurno dostavlja Worldwide, bar sto se tice elektronike i sitnih uredjaja.

    Edit: zipa ovo, nevidi se naslov gore kolona, ovo gdje je Free to je Postage to BIH, znaci besplatna postarina. Ja nisam mogao da vjerujem kad sam neke stvari kupovao iz HK za 0,99 funti + free postage da ce doci, ali sve je uredno stiglo. Jest da je nekad trebalo 20tak dana ali se pojavilo.
     

    Attached Files:

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Opera Mobile - nije java

    haj za muziku (hint N91) nije mi jasno sta je komplikovano meni je player odlicno organizovan, a playlistu ja napravim na mobu ili na kompu i samo kopiram sa pjesmama.
    slike, jedino sto je prvi uveo xenon blic, ostalo i nije neka razlika (uporedi K800 i N73 i k850 i N82)
    video daj ba, pa na k800 pise "high quality video selected" i onda spuca rezoluciji 176x144 ocajne kvalitete. a k850 ima qvga i to je najbolje sto SE ima sada. nokia vec odavno ima VGA video clipove u 30fps.

    S40 serija je do bola jednostavna za baratanje porukama, pozivima i svime. S60 nije, ali se od takvih telefona i ne ocekuje da budu jednostavni, ali su logicni i lako se prilagode svakom ko zna da ga iskoristi.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim na mini operu u javi, konkretno 4.1 koja ne skida "plaho" kredit jer yebiga.. nemamo povoljan mobilni internet. Ja imam fantastican browser na n80 ali sam sa njim izgubio 8 maraka za dvije - tri stranice.

    Nije niko rekao da je player komplikovan nego enmam mogucnosti da stavim folder kao play list, ono sto on prepozna kao izbvodjaca i album prepozna.. ostalo da te dragi Allah sacuva. Ujedno, kaze mi lik da odradim za svaku pjesmu ID rag.. paaa.. njemu je trebalo 2-3 sata da odradi za svojih 300 pjesama.. pa to raditi svaki put kada ubacujem nesto.. sizifov posao nema sta.

    Ne znam zasto spominjes video i slike. Ja govorim o symbian sistemu koji e nalazi na nokia telefonu i na ostalim telefonima ne samo SE. I tu je nokia naj nelogicnija. (al da.. potpuno si upravu kada kazes da je video na SE neupotrebljiv)

    Ako je tebi logicno sto sve ide u inbox, pa iz inboxa memorisi opet negdje, to da su pjesme i sliek nagruhane na jedno mjestu bez foldera a ipak jos ni jeedan program nije izasao za konkretno koristenje osi recimo resco photo viewer za slike.. ali za klipove ne. (mislim razvrstavanje po folderima i da ima thumbnail prokaz)

    itd itd sada da ne nabrajam. Ja sam vec govorio, ne mora doci ni imenik, ni program za kameru, ni program za poruke, ni nista.. neka dodje prazan sistem.. ali kada bi bilo sve to dase nadje i instalira.

    Alibegovic Ocito nisam dugo gledao pa nisam ni vidjeo da imaju da ovamo salju. Vidjetcu da narucim.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    negdje sam i prije rekao da je stvarno bezveze ovo slike i video na jednom mjestu. kod 6630 mi je to bilo bolje uradjeno
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    MA da ali hajde necemo vise. Znam da i ja pretjerujem tako da.. yebiga, nema smisla.. engo...

    LCG Opet problem. Sad i na ovoj verziji. v7.12 I ovo error code uvjek drugo slovo.

    [​IMG]

    Inace indentican sam problem imao sa jos jednom verzijum LCG isto plavi ekran.. pa sad i ovo. I reinstal ne pomaze. ccc
     
  16. Amer

    Amer Aktivista

    a kako se placa?
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Paypal acc i debitna kartica.
     
  18. Amer

    Amer Aktivista

    imam ja nekih 5-6 dolara na paypal, mog'o bi se uzet ovaj prikljucak :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prije toga u Paypalu navedi svoju tacnu adresu, jer kad platis neces moci primati robu na neku drugu adresu vec tu iz paypala koja je bila navedena u vrijeme placanja.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo jedan fazon kako napraviti play list (na originalnom playeru) od foldera.

    Treba bilo koja verzija LCG Jukebox-a playera. Otvorite s nim zeljeni folder, ides menu/playlist/edit playlist/menu/playlist/save as

    Snimite ga direktno na E: karticu. Ja sam smjestao u sound folder ali nije radilo.

    Onda idete u Music Player, i odradite refresh.. kod mene je update music library i pojavit ce se snimljena lista sa ostalim napravljenim play listama u playeru.

    Malo proceduralno ali efikasno i radi.

    (nije moja ideja.. vec kolege)

    pozz