Nema ikona na desktopu

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Seadboy, May 30, 2010.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Naime imam problem, nakon sto upalim racunar na desktopu se ne pojavljuju ikone.... Restartovao sam sistem i formatirao racunar, ali isti problem.... Takoder, skenirao od virusa i ocistio od virusa, ali opet isto.... U programe ulazim preko TASK MENAGERA.... Da li neko zna u cemu je problem....
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jesi formatirao citavu C particiju pa na nju nanovo instalirao windowse ili uradio samo Repair?
     
  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    formatirao preko NTFS -a ono pa fino instalirao na novo XP

    sad ne moze ni Task Manager, a ono za explorer kad sam kucao pise Data Execution Problem... a sad jedino mogu preko Safe Mode - a
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Dobar ti avatar, prilici situaciji :D

    Ocigledno ne znas formatirat pa nanovo instalirat. Sta preko ntfs-a? Znas li sta je uopste ntfs? Formatiraj C kad bootas instalacijski cd, a ne instaliranje iz windowsa ili sta si vec pokusavao, ko zna.
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne mora uopste znaciti da covjek ne zna instalirati, sinoc se jaranu ista stvar desila, u pitanju je bio virus koji je nekako ostao na D particiji, i on nije instalirao nikakav antivirus prije nego sto je pokrenuo par .exe fajlova s te particije, dalje sami zakljucite sta se desilo... Uglavnom nakon snimanja Avire skuzio je kakva je havarija i morao formatirati i drugu particiju, sad ev sve fino radi.
     
  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Eno sad, ne znam instalirati, pa to ti kazem formatiram ga kad BOOT-am sa CD-a....
     
  7. efo

    efo Komšija

    Covjece dragi, prvo izbrisi sve particije preko windowsovog boot screena, pa napravi nove, pa formatiraj onu na koju oces da instaliras. Ocito ne shvatas da nije dovoljno formatirati samo jednu particiju, virus se nalazi na svim particijama i samo se ponovno pokrene sa novim windowsom. nakon sto instaliras windows na gore opisan nacin, u windowsu mozes onda formatirati preostale particije koje si napravio u boot screenu. Te preostale particije inace i ne bi radile da ih ne formatiras jer si ih prethodno brisao. Tako ces se rjesiti virusa, osim naravno ako ti sam instalacioni cd nije zarazen
     
  8. GW

    GW Moderator

    Ili ako stavi USB stick na kojem sigurno ima virusa.
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    a uradio sam tako, ionako imam samo 1 particiju ono 160 GB sve na jednoj particiji tako da neam ih vise da ih formatiram. samo C formatiram ...
     
  10. efo

    efo Komšija

    zarazen cd, ili usb kojeg vjerovatno odmah ubacis nakon instalacije...
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ili gay modifikovani windows.