Nema zvuka pa ima zvuka pa opet nema zvuka?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sava84, May 5, 2009.

  1. sava84

    sava84 Novi član

    Pozdrav, problem je sljedeci, u pitanju je relativno star komp na njemu je Duron od 900mhz, nekakva chaintech ploca i na njoj integrisana cmedia zvucna karta. Disk sam formatirao prije par mjeseci, sredio sve drajvere i napravio image particije sa Acronis-om. Prije par dana iz cista mira se izgubio zvuk, mislio sam da su se drajveri poremetili pa sam vratio backup i zvuk je proradio. posljednji dio price je danas, kada zvuk bez ikakvog povoda staje opet, vracanje backupa vise ne pomaze, a ni uninstal zvucne karte i ponovo instaliranje drivera, ostao sam bez ideja sta dalje da radim, pa bi mi svaka ideja dobro dosla. Hvala unaprijed.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    U device menageru se nalaze instalirani drajveri?
     
  3. sava84

    sava84 Novi član

    Da, u device manageru je sve uredno, nema nekakvih sumnjivih upitnika i sve je prepoznalo uredjaje prilikom instalacije, ako nista drugo radila je tako 2 mjeseca sigurno sa driverima koji se nalaze i na acronis backupu.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ne znam sta da kazem, da nisi ubacivao kakve pci kartice tipa modem ili tvtuner? Posudi od havera zvucnu i probaj, vjerovatno je ta stara otkazala.
     
  5. sava84

    sava84 Novi član

    Nista nije ubacivano ni od programa, a pogotovo ne od hardvera, tako da sam i ja na kraju pomislio da je zvucna riknula. Sada kad bi se ubacila neka pci varijanta zvuka, trebaju li u biosu neka odesavanja da to proradi? Nisam se sa tim bavio do sada pa mi malo nepoznato.

    Edit: ipak sam se sjetio da je nesto ubacivano, to je komp od cure i ona je uzela web kamericu, objasnio sam joj kako ce da je instalira i to je uradila, rekla mi je da je u toku instalacije dobila poruku o nekoj nekompatibilnosti drajvera i da je to ignorisala, kamera je radila i zvuk. Nakon par dana, zvuk prestaje da radi, vratim backup, na kojem nije instalirana kamera zvuk opet radi, i juce prestaje bez instalacije kamere da radi, sam od sebe.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    U biosu samo iskljucis ''integrated sound card'' ili nesta na taj fazon napisano. Un/install drajvera od zvucne, vidi sta ce se desiti.