Nemam Zvuka, a drajvere za zvučnu imam instalirane

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Black Knight, Jan 24, 2005.

  1. Black Knight

    Black Knight Novi član

    Instalirao sam Windows XP Professional i sve drajvere, pa tako i za zvučnu-AC97, ali nemam zvuka! Zašto? :cry: :cry: :? :?: :?:
     
  2. djambo

    djambo Aktivista

    jesi instaliro zvucnike :)

    sala,provjeri kablove i mixer za zvucnu da ti slucajno nije smanjen volume do kraja
     
  3. Black Knight

    Black Knight Novi član

    He, He... Moj računar je spojen kablom sa linijom, a preko nje do zvučnika, a nema šanse da je do kablova jer ih čak jeva mogu i vidjeti,- radilo je prije instalacije, a što se tiče mixera - neznam, volume je na 15 razini :? :( :( :smt089 :smt090
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ako je integrisana mozda je isljucena u BIOS-u.
     
  5. Guest

    Guest Guest

    Lijepo ti djambo kaze da kliknes 2 puta na ikonu zvuka i da provjeris stanje na Master-u ! :smt002
    MOZDA !
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    control panel>sounds and audio devices - pa tamo malo cackaj. pogledaj i u my computer properties da nema kakvih konflikata i :!: znakova
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    a moze bit da si ukljucio digitalni izlaz(spdif) pa nema zvuka,ak nema konflikta izmedju drivera vjerojatno je to ili je riknuo ac97codec chip sto je malo vjerojatno,jos nikog neznam da mu je zvuk otiso kvragu
     
  8. kenci

    kenci Aktivista

    flashaj bios..
    rijesiti ces problem..
    to pomaze sa ac97 maticnim
     
  9. ZzZzZzZ

    ZzZzZzZ Novi član

    slusaj tu postoji mnogo PROBLEMA i RJESENJA kako rijesti probleme ali nemas potrebe FLASAT bios to je zadnje sto se radi (osim ko trazi maksimum od PC)
    prvo provjeri jesul dobri drajveri ali ja mislim da je problem u kablovima imo sam ja primjera u klubu na nekim racunarima pa je to bilo TO
     
  10. Black Knight

    Black Knight Novi član

    Kablovi su bili u redu prije ponovne instalacije Windowsa, a tokom instalacije nisam nisam ništa isključivo osim napojne jer sam imao problema sa DVD-RW-om, kojeg sam radi nekih problema morao isključiti sa Hard drive-a. Probao sam nešto i u Biosu ali nije uspjelo... U Control Panel-u imam nešto "CMI Audio Config"- ikonicu koja ne radi. Ikonica izgleda kao zvučnik sa kablom, Ali to nije Sounds and Audio Devices... :?
    Prije instalacije Windowsa sve mi je normalno radilo ali sam morao malo da ga osvježim zato što mi je računar radio kao puž... :( :cry:
     
  11. djambo

    djambo Aktivista

    prvo provjeri jel ti je ukljucen ac97 sound u biosu mora biti auto ili enabled,drugo provjeri da li su ti driveri za tvoju zvucnu posto autodetekcija hardwera bas ne radi sa onboard zvucnom kak treba a u vecini slucajeva proizvodjac daje vise drivera na cd-u,trece provjera postavki i kablova,mozda samo treba prebacit na drugi izlaz,ak nista od ovog ne upali kupi si neku zvucnu sa CMI chipom nisu skupe,oko 8 eura ili se podari sa creative live ili audigy player
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    pokusaj lijepo otpojiti kablo od zvucnika(liniju) i u koji drugi prikljucak spoiti i pokreni onda SoundMax i izvrsi detekciju prikljucenih uredaja.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Imash u biosu Onboard Audio da ti nije na OFF
    -Ako je nForce to se i meni deshavalo na kompu na jednoj reviziji
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Momci da vam pravo kažem ja sam win xp instalirao.
    Ovako da vam pojasnim
    U BIOS-u uključena je zvučna podrška AC'97
    Instalirani driveri:
    prihvati sve (onaj program za test zvuka i podešavanje koji dođe uz drivere pušta mu zvuk - jebem ga ja)
    prilikom botanja (sa botabilnog winxp cd-a) nismo mogli ući u instalaciju jer je problem bio u dvd-rw (samsungov) i kada smo ga otpojili onda je htjelo.
    Zvukovi su pojačani do maximuma.sve nađe otkrije (radi)ali nema i nema zvuka

    Evo njegove konfe:
    MOBO: P4P8-X i845G čipset (ne znam tačno ime mobe ali od asus-a je)
    CPU: P4 2.66 GHz (ne clockan)
    VGA:GeForce 4 MX 440 w/AGP8X 64 MB ram-a 64-bit
    SND: Integrated AC'97 audio codec
    HDD: WD 80 GB (ne znam model)
    OS:Windows XP Professional + SP1, DX9.0c

    PS. mislim da imam rješenje ali vi i dalje pomažite :smt002
     
  15. Sleeper

    Sleeper Komšija

    pa napishi to rjesenje!
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    da mu ja prvo flasham bios pa onda da uzmem fino driver cleaner očistim od svakog audio driver-a i onda da mu instaliram nove download-ovane drivere (možda nije nešto al eto)
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    probaj pa javi sta bi!
     
  18. kenci

    kenci Aktivista

    jebi ga sad.. uzmi npr ecs i soltek koje koriste ac97.. imao sam isti problem, dok nisam flashao.. ono izgleda da radi normalno, al fakticki ne radi.. trazio sam pomoc, i dobio sam odgovor.. da flesham bios.. i fleshanje biosa nema nikakve veze sa maksimalom pc'a.. flash se radi, radi novijeg softwera.. a ne maximum od pca.. nije overclock..
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    prvenstveno se flash radi zbog nekompatibilnosti ugrađenog hardveraja, a onda sve ostalo.
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    poslušajte malo.njegov dvd-rw samsung je trenutno nekompatibilan (izgleda sa njegovim bios-om) pa dolazi do problema.pročitaj onaj gore moj dugi post shvatićeš.i black knight rođane noga me još ne prestade bolit a sutra mi rođendan.i rođo nemoj kad bude da flashujemo bios ono:
    "jooooj ne smijem.bojim se da nešto ne sjebem"