Nešto sam staro složio na novu matičnu ploču

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ove, Mar 19, 2008.

  1. Ove

    Ove Novi član

    (Matična) MSI 655 MAX-FISR

    (Procesor) Intel Pentium 4 1.6 GHz

    (Memorija) NANYA 128MB DDR 333MHz PC2700U-25330 CL2.5

    (Grafička) NVIDIA Creative 3D Blaster Riva TNT2 Vanta 32 MB PCI

    Kad ga upalim (power), CPU hladnjak krene, cdrom lampica malo žmiga, floppy lampica ništa, monitor nema slike, nečuje se uobičajni "bip" na početku, i naprijed svjetli crvena a ne zelena lampica.

    U čemu je problem, kad skinem CPU hladnjak Procesor se grije, predpostavljam da radi. Grafička je ok, radi na drugom računalu.

    Kako provjerit što radi a što ne ?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    welcome!

    jel sve dobro spojeno? p4 konektor? da li mbo podržava dotični cpu? ako je u kućištu izvadi "na stol" i probaj onda upaliti... pa ćemo dalje :)
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je jedan bip onda ti u biosu nije automatski uhvatio pci kartu.

    Probaj sa agp, ima li kakih jumpera na ploci?
     
  4. Ove

    Ove Novi član

    Podržava od 1.3 do 3.06 GHz

    Izvadio sam cpu i onda upalio. Jedina je razlika je, da onda nemogu gasit računalo dugmetom

    Kad opet stavim cpu mogu palit i gasit računalo dugmetom POWER

    [​IMG]
     
  5. Ove

    Ove Novi član

    Nije nijedan "bip" AGP karticu nemam. Ima "Clear CMOS Jumper JBAT1"
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    kad izvadis cpu? :D
     
  7. GW

    GW Moderator

    Stavi kakvu čistu salvetu ili nešta na sto. Ploču sa procesorom (hladnjak na njemu) i memorijom na sto. Nemoj ništa na nju stavljati osim grafičke. Cmos reset. Napojna u struju i onda u ploču. Pogledaj hoće li se upaliti ledica na ploči. Pokrenuti je možeš spajanjem dva kontakta gdje ide konektor za power dugme. Uradi sve tako i onda reci šta se dogodi. I dobrodošao na forum. :!:
     
  8. Ove

    Ove Novi član

    Jesam ali ova matična ploča nema "led light" na sebi

    [​IMG]

    Velika slika

    Ali naprijed ima jednu zelenu i jednu crvenu lampicu

    [​IMG]

    Kad upalim računalo obe se odmah upale, nakon nekoliko sekundi crvena se ugasi a zelena idalje svijetli.

    MSI ploča ima JBAT1 za "Clear data"

    Probao sam isključiti struju, izvadit bateriju staviti jumper u 2/3 pričekat i onda opet vratit jumper u 1/3 stavit bateriju pa upalit.

    Pali se zelena i crvena lampica, cdrom lampica žmiga malo, lampice tastature žmignu jedanput, floppy lampica ništa, malo šuška u hardisku ali na monitoru ništa

    Znam da je RAM, grafička, cdrom, floppy, hardisk OK probao sam na drugom računalu
    i mislim da je procesor OK grije se. Matična ploča nikad nije korištena.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Jesi li probao i druge PCI slotove, nadam se da ti je monitor ispravan, možda je VGA kabal tj. možda su ti se pinovi iskrivili ili slomili /strujni kabal od monitora ,ja sam na poslu imao jedan monitor koji bi se s vremena na vrijeme ugasio i nije bilo pomoći do isključivanja i uključivanja strujnog kabla.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Probaj napojnu na drugom računaru. Moglo bi biti do nje.