nesto za socket A (necu novu plocu!)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by arbiter, Feb 15, 2006.

  1. arbiter

    arbiter Novi član

    postoji li nesto fino a jeftino za socket A jeftinjak plocu (koja mi je najbolja ploca dosad btw)? trenutno mi je tu duron 1600 kloknut na dvije gige, pa da li ima nesto da se uzme kod nas, a da je bolje? (oc je pozeljan, ali bez dodatnog hladjenja)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    abit nf7 2.0 za sitne pare... 100km ili tako nešto.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Athlona ili Semprona za taj socket(A) što je manje više isto, nemaš puno izbora, pogledaj http://www.plus.ba koliko sam primjetio imaju Semprone, cijena malo ispod 200 KM (ako ti je to jeftino).
     
  4. arbiter

    arbiter Novi član

    vidim da imaju semprone 2600+. a sad ja ne znam da li mi se to isplati uzimat, i koliko je to bolje (ako je) od ovog durona?
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    sorry nisam vidio da se radi o procu... sempron ili najbolja kupovina - rabljeni mobilac.
     
  6. GV

    GV Komšija

    Polovne samo od provjerenih izvora, da ne bi bio prethodno izdr...., ili zapekao na visokoj frekvenciji zbog kloka. Semproni su Athloni samo sa manje keša (ispravite me ako griješim) pogledaj na AMD-adresi ili malo potraži na internetu.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Syss nije mobilac, AXP tbred jezgra, smeće.
     
  8. arbiter

    arbiter Novi član

    ma ne pada mi na pamet da uzimam polovan proc. jedino kad bi davali dzabe. nego zanima me sad da li se isplati da uzimam nekog semprona 2600+ u odnosu na ovog durona koji radi na 2ghz. mislim da i semprona ne bih mogao da oc-am puno vise, a koliko bih onda dobio na performansi? inace sam prvenstveno gejmer, pa bih volio neki malo jaci proc zbog nove nvidie 6600gt.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Neces osjetiti razliku, slijedeca tranzicija je K8 nek to drzi fdokle moze.
     
  10. arbiter

    arbiter Novi član

    ma drzi ovo sasvim ok, ali malo mi duron gusi kartu. nista strasno, ali sujeta me ubi 8)
     
  11. GV

    GV Komšija

    Sujeta je smrtni grijeh!
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Nisi skuzio sta je syss napisao. Najbolja kupovina = rabljeni mobilac. I tu se slazem. Obicno idu do 2,4Ghz ako je dobra serija i do 2,6.

    Ali prelazit sa durona na semprona...neces osjetiti nikakvu razliku. Bas nikakvu. Samo ces dzabe trosit pare.

    Jedino prijelaz na s939 i 64bit ce ti dati neke promjene.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Do mene je
    sex, droga & alkohol

    :mrgreen:
     
  14. arbiter

    arbiter Novi član

    i ja sam sumnjao na isto. nego, pokusavao sam da podignem fsb ali ne moze vise od 169mhz. pretpostavljam da je to zbog memorije na 333mhz. kada bih imao 400mhz ram, da li bi duron podnio fsb ~ 200mhz?
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ajde samo polako :D

    sutra vjerovatno nadopunjujem sig sa novom-starom konfom, pa da vidiš šta je best-buy :wink: