Nexus 7 (2012) boot error

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kio, Feb 7, 2015.

  1. kio

    kio Komšija

    Pozdrav,
    Na nexusu 7 starija verzija, dobijem update i normalno updateujem na Loolipop jer sam mislio da su otklonili greske koje su imali na pocetku. Međutim, sistem baguje strahota, i odlucim da uradim back to kitkat. Skinem sve potrebne alate, po uzoru na ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=XxkTG1--BVQ
    Eh sada, Na nexusu imam booting error, tj na Nexusu nema nista, samo crna podloga sa google natpisom.

    Ima li kakvo rjesenje, kako da odradim da valja. Gdje sam pogrijesio, treba li detaljnije opisati korake :D
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  3. kio

    kio Komšija

  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Probaj odraditi factory reset pa probaj bootati. Ako ponovo zablokira ( imaj na umu da prvi boot moze potrajati i 10 min pa i vise) ponovo u recovery, factory reset, i install zip from sd card. Trebalo bi da je snimio update na usb memoriju telefona.

    Ako ne pomogne onda bi trebao potraziti tool da iz win-a ponovo instaliras stock rom, barem za nexus ima tih alata.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Kada probam ovo uraditi, dobijem samo Botting failed. :/
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jesi probao instal zip from sd card?

    Ako jesi onda ti ne gine pronaci neki tool kojim ces pomocu racunara nanovo snimiti rom. Potrazi na xda developers.

    Pretpostavljam da nisi uradio backup prije nego si zapoceo proces update-a ?
     
  7. pac

    pac Komšija

    Skini sa google-ove stranice kitkat, restartuj tablet u fasboot i pokreni flashall.bat.
     
  8. kio

    kio Komšija

  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nexus je vrlo tesko brickovati, mada nije nemoguce :)