Nforce 2 AC 97 nema zvuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by eduard, Sep 25, 2007.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Imam leadtekovu K7NCR18DM plocu, s nforce 2 cipsetom i nemam zvuka. To se dogodilo prilikom zadnje instalacije win XP SP2
    sve mi radi, osim line out.... probao sam s nvidi-inim driverima, stari i novi, zatim sam skinuo od realteka origigi AC 97 drivere (koje sam i prije koristio) i dobim line in, mic, ali mi je line out zasivljen i nemam zvuka. U device manageru je sve uredu, i nema upitnika, pokusao sam preko njega instalirati, stavio originalni cd od maticne, i skinuo par drivera s neta, al nije nasao nijedan odgovarajuci driver, pa sam ih ja sam instalirao ... evo ovako izgleda moj kontrol panel od realteka.
    Promijenio sam i windowse 2 puta ali se stvar nije promijenila... Svaka pomoc mi je dobro dosla.
     

    Attached Files:

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cisto da pita, je li ti enableovana zvucna u biosu?
     
  3. eduard

    eduard Novi član

    Je enablana je, (znaci zvuk nije preko ACR-a jer nemam vanjsku zvucnu).
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisam siguran, ali nakon svega sto si naveo, vrlo vjerovatno je preselila u vjecna lovista.
     
  5. eduard

    eduard Novi član

    Ma mislim da bi se line out na realtekovom control panelu nekako dao rijesit (mozda), ja sam probao sve nacine i nikako da dobijem zvuk, bilo bi mi cudno da line in i ostalo radi a samo line out je zasivljen.... sad cu kroz dva tri dana vidjet od ostale "ekipe" recepte pa kao ne upali otic cu kupit nekakvu rabljenu zvucnu i to je to... thnx na brzom odazivu :D
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Promjeni jumpere na front audio panelu maticne ploce (ako ih ima) ako nema moras staviti 2 (kako?) po uputstvu iz manuala maticne
     
  7. eduard

    eduard Novi član

    Kompa, puno ti hvala,rijesio si mi problem..... nije mi samo jasno kako to da je od jednom " zatrebao" jumpere na front audio panelu, a dosad je radio bez njih. Jos jednom puno hvala, i ako mi opet zatreba pomoc, potrazim te :mrgreen: