Nikon ili Canon?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by artemis, Apr 12, 2008.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Ova dva mi najviše privlače pažnju:
    1. Nikon Coolpix P50 Black 8.1 MP 28mm Wide Angle Digital Camera
    2. Canon PowerShot A720 IS Silver 8.0 MP Digital Camera

    Šta da uzmem,Nikon,Canon ili nešto treće?I da,aparat bi uzeo preko bare do nekih 200$(oko 180$najbolje).

    Ne tražim sada nešto ekstra,treba mi kvalitetan,manji i sa AA baterijama.
    Nešto me Nikon više privlači,ali laik sam što se tiče aparata i savjeti/preporuke su dobrodošli :mrgreen:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Canon definitivno. Nikon je saren u tom segmentu. Samo bi on trebao kostati oko $250. Da je SLR u pitanju, preporucio bih ti Nikon, ali A720 je stvarno odlican proizvod. Malo ruzan, ali to je poprilicno nebitno.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nad A720IS sam dugo slinio, steta sto nisam imao dovoljno love. :( A720IS je THE aparat u tom cjenovnom rangu...
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Onda će biti Canon.Btw Canon je 180$,a Nikon 160$.
    Ty ljudi :smt006
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vid' fakat pala cijena, zadnji put kad sam gledao bio je $259.99. Omg, mogao bih ovo lagano da zbavim da ne vucem SLR zbog nekih manje bitnih stvari. Thx for the tip. :)
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Imam jedan izgleda cudan belaj sa aparatom( canon A720IS)... prvo sam mislio da su oslabile one punjive baterije, ali koje kod druge da mu stavim, potrosi ih brzo, nekih 20-tak slika i kapak. Maltene odmah javlja da su bateriju prazne, probao duracell, vartu, opalim koju sliku, odmah blinka i upozorava na bateriju... Nije valjda crko, da ga odmah u Bosnu bacim :evil:
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kupi kakve jace baterije (2700-3200), obicno ih imas u fotografskim radnjama, nesto su skuplje ali vrijede. Ak slikas sa blicem racunaj na puno vecu potrosnju.
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Ma prvo sam mislio da je do punjivih baterija, reko da nisu oslabile vremenom. Ali probao sam i sa obicnin, jednokratnim alkalnim duracel i vartinim, ko najskupljim i opet isti belaj... Iz cista mira, nedavno se ovo pocelo desavati...
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Te nepunjive(Alkalne) baterije se koriste samo u veoma hladnim uslovima jer kapacitet punjivih baterija opada pri hladnijim temperaturama znatno. Takoder obrati paznju koje baterije i koji punjac koristis jer nije preporucljivo recimo da punis NiMH baterije sa punjacem za NiCD jer ciklusi punjenja su razliciti. Nemoj se cuditi ako i sa novim baterijama ne uspijes pri ovim temperaturama malo slika uspjet napraviti to je sasvim normalno. Nemoj zaboraviti da svaki put kada hoces napuniti baterija prvi ih skroz ispraznis(produzit ces im vijek trajanja).
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Joj ljudi znam ja kako se pune baterije i to... rade mi normala u drugom aparatu, ali izgleda da se ovaj canon zblesiro. Punjive baterije, dakle rade u nikonu 10000% napunjene, stavim ih u canon i odmah pokazuje da su prazne, vratim u nikon i opalim sto slika bez problema... Zatim odem do konzuma, kupim jedno pakovanje duracell oko 6 markica dvije baterije, i opet isto, canon brzo ili odmah pocne upozoravati da su baterije prazne, a u nikonu mogu do sabaha slikati... Znal neko gdje bi mogao odnijeti aparat na pregled ili tako nesto?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li pod garancijom? Reklamiraj ti to ako jest, a ako nije, nosi negdje u servis, odnosno u servis koji je naveden kao sluzbeni kod tog prodavaca.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Uzet je preko bare u maju 2008 god., tako da nista od garancije. Ma odnijet cu ga negdje, valjda ce neko skontati sta mu je.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kontaktiraj Mitalex, ako oni imaju servis, ili da ti makar kazu gdje da nosis.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jutros stize na mail, ne znam ni ko su ni sto su :) pa ak ti je zgodnije i brze otici u SA provjeri ko su ovi i koliko su pouzdani. Navode se kao ovlasteni servisni partner.

    [​IMG]
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    euroguma :lol:
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Aparat je proslijeden prijatelju, koji ce vidjeti gdje bi se mogao ustanoviti kvar i popraviti...
    Hvala na infu za mitalex, a ova euroguma mi i sumnjiva nesto...
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    ASC, koji djeluje kao poslovnica Euroguma-e, je jedan od opremljenijih servisa u BiH. Nedavno su počeli ali imaju kadar sa iskustvom koji je prebjegao iz jakih firmi.
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Ty looney, vidim prvo sta ce mi ovaj javiti, ako ne nadje rjesenje, vidim u asc-u.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Popravljen, uglavnom bilo saharskog pijeska unutra, koji ga je "zuljao", ociscen i radi ko nov :D
     
  20. kameleon

    kameleon Novi član

    Znači da nije bilo do baterija, nego do aparata. :D