Nintendo DS ili PSP

Discussion in 'Igre i konzole' started by salecar, Jun 27, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. salecar

    salecar Novi član

    U mogucnosti sam da kupim jedno od ovo dvoje, pa me zanima sta je bolje. Znam da su drugaciji, ali nisam imao mogucnost da pogledam ni jedno ni drugo. Sta bi bilo pristupacnije i sta je povoljnije kad su u pitanju kupovina igara ?
    Nintendo kosta oko 100 funti, a psp 130. Kakve su cijene u usporedbi sa nasima ?
    Hvala
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Sve zavisi kakav ti igara volis, DS je kralj arkada dok na PSP-u imas dosta ozbiljnije igre kalibra PS2 naslova.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako se dobro sjećam bila je recenzija oba uređaja na HWB-u pa malo prolistaj.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Recenzija za PSP se ne moze skoro ni uzeti kao validna jer je od tada izaslo na desetine novih revizija firmwarea, sto je promjenilo mnogo stvari. Pored PSP igara, na toj spravici mozes igrati jos i PSone igre, GBA/GBC naslove, NES/SNES, Master System, Mega Drive, C64, Neo Geo, Mame, ScummVM i jos bruku igara sa drugih platformi, kao i jedinstvenih aplikacija. DS isto moze nesto od ovoga, ali puno sporije i siromasnije. Igre je lakse naci za PSP, cak i ako hoces originale da uzimas (cijena, odnosno isplativost je tu negdje). Dobrih igara imas za oba sistema, s tim da se razlikuju po filozofiji i tehnickoj izvedbi (to ti ne bi trebao biti primarni "pokretac" kupovine). Ne znam da li te jos i multimedijalne mogucnosti zanimaju, internet, kao i tv izlaz? Te cijene su poprilicno povoljnije nego ovdje, pa mozes komotno da tu uzmes za sta god se odlucis. Mada je najbolje da sam uzmes obje konzole u ruke pa isprobas.
     
  5. salecar

    salecar Novi član

    Da sam u mogucnosti da uzmem obje stvari pa da ih isprobam na dan dva, vjerujem da mi ne bi bilo problem da se odlucim.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne moras na dan dva - vjerovatno u malo kulturnijim prodavnicama imaju nezapakovanih primjeraka, pa ce ti dati da probas. Naravno ovo pod uslovom da se nalazis van BiH, a ne da narucujes preko neta. Uzmes recimo po dvije hit igre za obje i malo ih pikas, cisto da steknes makar neki utisak. Ja ti savjetujem da uzmes PSP zbog znatno vise mogucnosti (najprije zbog PSone emulacije), a isto tako ima mnogo dobrih naslova, a neko ce ti savjetovati skroz suprotno. Bitno je da kazes sta zelis od prijenosne konzole i kakve te igre interesuju.
     
  7. salecar

    salecar Novi član

    Nalazim se u Skotskoj, pa cu pitat dal je moguce da mi daju da probam.Frajer koji radi u prodavnici mi je savjetovao da kupim ds.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo da nadodam - neke DS igre mozes jako dobro odigrati i na PC-u pomocu emulatora, dok sa PSP-em to nije slucaj.
    A moram i pitati Sulua - jel' se ono rjesavas flash carta za DS? :smt003
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Dolazi mi novi, EZ flash V Slot1&2 :smt004
     
  10. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    salecar, odes u virgin megastore i probas, tamo sigurno imaju :D
     
  11. salecar

    salecar Novi član

    Kupio sam psp prije par dana( nisam se pokajao ), tako da se tema moze lockat, hvala svima na odgovorima.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Javi se ako ti zatreba dekodiranje... :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.