"No signal" Poruka! Pomoc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by enchy_00, May 11, 2010.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Vec mjesec dana mi se pojavljuje poruka "no signal" na monitoru. Jednostavno radim nesto na racunaru ( bilo sta) i odjednom mi se pojavi ta poruka. Prebacim sa graficke na integrisanu graficku i onda kompjuter radi normala..... ali nakon dan, dva se i na integrisanoj grafickoj pojavljuje "no signal" poruka. Imam dva računara i sve sam premjesto iz jednog u drugi. Danas sam zakljucio da mi racunar radi( tj. ima mi slike na monitoru) kada ukljucim na integrisanu graficku kartu, samo sto moram izvaditi ugradbenu graficku sa matične ploče. sve dok je stavljena ugradbena grafička neće da radi na intgrisanoj! Tesko mi je sumnjati na bilo šta jer evo sad radi normala na grafickoj Nvidia Geforce 512 mb......al ce mi nakon neodređenog vremena izbaciti"no signal" i moram prebacivati na integrisanu i naravno sa takvom grafickom kartom nema od igrica ništa.
    Tako ce racunar malo raditi na njoj sve dok i tu ne izbaci no signal.....i onda opet prebacuj!!!!!
    Premijesto sam i ram i provjerio kablove al jednostavno ne znam sta je problem??????
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    koja graficka, napojna i ploca su u pitanju i koji monitor je u upotrebi?
     
  3. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    E ovako:
    Graficka - Nvidia Geforce 8500 GT 512 mb
    Maticna ploca - Asus P5KPL-AM
    Napojna - MS Industrial 400W
    Monitor - Asus 19" ( VW193D-B SPLENDID)
    Ram memorija - Kingston 2048 mb DDR2-SDRAM
    Procesor - Intel Dual Core 2,5 Ghz
    Hard Disk - 250 gb