Nokia 5530XM problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by zvijerka, Aug 1, 2011.

  1. zvijerka

    zvijerka Guest

    Pozdrav imam jedan problem koji me več dugo muči naime.......imam nokia 5530Xm koja mi često puta zablokira i gasi mi se sama od sebe pa neznam do čega je to više mi ide to na živce neznam kako to riješiti ni kome se obratiti jer ako mogu sama ikako to popraviti uz vaš savjet bila bi vam zahvalna!!...........hvala unaprijed
     
  2. pac

    pac Komšija

    Re: ojla!

    Uradi update preko nokia softwareupdater-a.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: ojla!

    imam i ja taj problem sa n97, prije nego sto se pocne restartovati, pojave se neke cudne boje, updateuj kao sto ti ovaj vise mene rece, ja ne mogu updateovati jer sam kupio preko bhtelecoma -_-" ustvari mogu, al moram jos nesta komplikovano raditi da bi mi prorado update
     
  4. efo

    efo Komšija

    nije uopste komplikovano -.- i ja sam uzeo preko bhta, imas na netu tonu uputstava kako uraditi update fw-a, trebaju dva tri programcica i samo pratis korake, 20tak minuta posla.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne treba ti nikakav program,tacnije treba ti "nokia software updater" koji ti dodje na cd-u uz mobitel ili ga skines sa neta izvadis karticu iz mobitela,prikopcas mobitel i komp kablom,odabers na mobitelu pc suite i pokrenes updater i pratis korake
    naracno sve vrijeme moras biti konektovan na net jer ce ti skidati i novuv erziju updater-a pa onda software koji je velicine 130 -150 MB i samo pratis postupak

    ne bi trebalo nista da krene po zlu jer je sve vrlo jednostavno,pokusaj
     
  6. efo

    efo Komšija

    problem je stari sto ti nokiin softver ne ponudi najnovije apdejte, zavisno ko ti je provajder (za moj telefon zadnju verziju koju nude je v40 nesta, a v50 postoji vec par mjeseci), dok na navifirmu imas sve moguce verzije koje postoje, skines koju oces i preko programa jaf uz insrukcije sa neta odradis apdejt...