Nova konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Bumbe, Apr 17, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stvarno nije loša cijena za tu ploču. Čak je i u Njemačkoj cca 160KM. Možda je u pitanju C1 revizija pa rasprodaju.
     
  2. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    ok,evo ta konfiguracija sto je black razor napisao,zanima me,gledam ovu winwin.ba stranicu i naletio sam na ovaj monitor
    Monitor 24" Samsung S24C350HS LED, 1920x1080(FullHD) 5ms DC5M:1 HDMI

    skuplji je za 50 Km od ovog Dello-ovog,zanima me je li puno bolji ili ?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dell ima malo veci odziv 8ms, ali ima USB portove, vece uglove gledanja i godinu dana duzu garanciju. Tako da bih ja uzeo Dell.
     
  4. black

    black Komšija

    Dell ti je bolji izbor zbog IPS matrice , 50 KM mozes uloziti u veci disk od 2TB ili jos 4GB rama
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Taj odziv nema nikakve veze. Igram vec 2 godine na dellovom ultrasharpu sa 8ms, najbolji monitor koji sam imao.
     
  6. kenan008

    kenan008 Novi član

    koje aplikacije koristiš (pored autocada)?
    Evo jedne konfe sa slabijom grafom (10-15% max) unutar budžeta ( tačno 1500KM sa monitorom)
    EDIT: grafa je popravljena/polovna tako da obrati pažnju na garanciju ili kupi novu 7850
    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 89487.html

    http://i.imgur.com/Pi26DLd.png

    UŠTEDE: kupovina chieftek napajanja koje je nešto jeftinije, kupovina ovog monitora
    http://www.winwin.ba/pc-periferije-moni ... 76530.html

    Dobra bi ti i kombinacija bila 23 inchni viewsonic +270x i trebalo bi stat unutar budžeta.
     
  7. black

    black Komšija

    AMD Radeon 7870 je isti cip kao i R9 270 tako da nema razlike u performansama , jedino sto treba obratiti paznju je garancije jer to nije nova kartica
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dobro je kada imas kontakt sa direktorom.

    Savjetujem ti kada vec imas izbora da kupis kantu od kucista, ali kupi normalnu napojnu i dobar monitor, jer ce ti gledati u njega po cijeli dan !

    Kod mene je Codegen Qori 3336-A11, max gledaj 50 KM za kuciste...

    Posalji mail i posjeti CT Computers Sarajevo (uvoznik i direktni distributer), Genelec, Kimtec (ekupi.ba).

    Moj 2600K je od uvoznika CT Computers Sarajevo i vjerujem da mozes traziti u ime svoje firme rabat (popust), mozda ponudom placanja po predracunu 5-10 % rabata...ako dobijes licenciran OS gratis-super :)
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Evo ja sam predao ovu gore navedenu konfu od razora,na kraju se ispostavlja da nisam nesto ni ogranicen budzetom,jer mi sef nije rekao ni A na ovu cijenu,jos sam dodao perfieriju,wireless miš i tastaturu :D...mogao sam se ja izgleda protegnuti jos malo ali eto,valjda ce i ovo biti dovoljno za 3ds max , photoshop itd.
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Poslalo smo zahtjev za ponudu nasem saradniku ovdje,Gama Electronic sa specifikacijama koej sam trazio,pogledajte sta su mi odg.

    Cijena je 2.148 KM

    CPU INT Core i5 4440 376,07 KM
    MBO 1150 ASR Z87 KILLER 252,14 KM
    VGA AS R9270X-DC2T-2GD5 426,00 KM
    MEM DDR3 8GB 1600MHz HyperX Blu KIN 141,03 KM
    Kučište TT Versa II 81,20 KM
    PSU TT Smart SE 630w MODULAR 144,44 KM
    Kabel Gigatech VGA 5m PVC bag 10,26 KM
    Monitor Dell Professional p2214H 21,5'' 346,00 KM
    Tipkovnica + miš Logitech MK330 desktop 58,12 KM

    Cijene su bez PDVa , sa pdv om cijena konfe je 2.148 KM
    Monitor nije P2414 nego je P2214H 21.5''....

    Moze savjet ?
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jok, skupo.

    Oni su preprodavac u Zepcu, uvoze samo ventilatore, tastature i slicno...

    Vidim da si na mom terenu, pitaj Kimtec Vitez ili CT Computers Sarajevo.

    Winwin je uvoznik i distributer isto tako, pa sam uporedi cijenu.

    Moj Pentium je bio po nabavnoj cijeni od 94 KM sa PDV-om, prodajna je bila od 165-185 KM..znaci dok se svako "nadje" 10-20%=ti gubis.
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Nisu cak ni HDD stavili u ovu ponudu,ali sad cu kontaktirati direktno direktora jer radi s mojom firmom pa da vidim moze li se sta kombinovati...ili znaci da kontaktiram Kimtec ili CT...
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zasto bi molio uslugu, ako imas izbor da kupis bez ustrucavanja.

    Jednostavno se pusti PDV i registraciju firme, oni naprave predracun, ti platis i zivio sa cca 300 KM u dzepu.
     
  14. black

    black Komšija

    pogledaj WinWin.ba , kupovao sam jos prije 4 godine graficku kod njih , kartica je radila dok je nisam prodao.Nedavno sam opet kupovao kod njih graficku maticnu i disk , sve je ispravno opet.Cijene konfiguracija su iz njihovog shop-a.
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    Zar ne bi za ovakvu konfiguraciju bolje išla neka grafička kartica iz quadro serije?Iako mislim da su dosta skupe i teško ih je nabaviti kod nas.
     
  16. black

    black Komšija

    AutoCAD , Inventor i 3Ds max imaju podrsku za DX11 , da su OpenGL aplikacije onda bi Quadro bila bolja.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Raja je li jos uvijek u Genelecu neki popust na gotovinu, ako se ne varam prije je bilo na iznose preko 300KM?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da je sad preko 500KM, 5%, skoro je kolegica uzimala racunar. Mada je malo cudno, jer vec na artiklima stoji cijena za gotovinu i MPC, razlika u 10% cini mi se. Ali moguce da ima jos dodatni popust.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bi se ipak toliko trosilo. To sam i ja primjetio, cim imaju istaknute cijene za gotovinu, to je to.
     
  20. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    POzzz raja...

    Novi refresh (Nova firma) ..otvorili smo svoju kanc. (Sales Scout)

    Moramo kupiti racunar na kojem cu bez problem moci obavljati vec dio posla (Illustraor,Photshoop)

    Budzet nam nije tacno definiran ali realna je cifra do 1700,1800 KM sa monitorom...Kupovali bi u jednom od sarajevskih shopova(nije definirano jos koji tako da mogu poslusati prijedloge iz svakog)

    Ovo mi je bas hitno,i mnogo bi mi pomogli