Nova matična i proc. a sve ostalo staro - radi li to?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ||NeX||, Feb 23, 2004.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Pozdrav,
    sa svim sam e susretao, ali još nisam što sada moram uradii, da od Celerona na 400 MHz, napravim Celerona 2.4 Ghz.
    Naime, treba izvaditi strau matičnu i stari proc (Cely400) i ubaciti novu matičnu koja podržava sdram pc133 i Cely 2.4! Sada se ja pitam hoće li raditi hdd i hoće li napojna davati dovoljno struje? Možda zvuči smješno, ali ja razbijam glavu razmišljajući hoće li to funkcionisati. I da, hoće li mi integrisana grafička praviti probleme sa TNT2 kartom?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa nađi neku matičnu koja ima sdram utore i da podržava fsb od barem 400MHz (mislim da na toliko radi cel 2.4)... koliko ja znam to su SiS645 i VIAP4X333 chipsetovi.

    zašto misliš da hdd neće radit?? struje će bit dovoljno.

    ako disable-aš onboard graf, onda neće bit nikakvih problema.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    uuuuu jadan ti... nece ti biti nista brze, Em sto je P4 celer spor jaaaaaaako em sto ces imat SDRAM... neces biti sretan sa tim nikako.....
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma to bi radilo
    Idi postepeno nemoraš sve odjednom uzeti ...
    Ja ti koristim recept vječne mladosti , nemam ja neki posebni period kad cu obnovit konfiguraciju

    A kako ce raditi , pa nece vrhunski ali raditi ce solidno , jos ako nisi neki freaky gejmer koji mora igrati sve u max rezi i max detaljima ...
     
  5. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Eh, to, uglavnom će raditi.
    Ima Asusova P4Gx-MX koja mi savršeno paše. Ma smo da ovu kantu upgradeujem, mislio sam sve novo uzimati, ali nastali su nepredviđeni troškovi, tako da moram improvizirati!