Nove PCI (ne PCI-e) grafičke kartice !!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lucky_Luke, Oct 22, 2008.

  1. Lucky_Luke

    Lucky_Luke Novi član

    Prije oko tri mjeseca sam pročitao vijest, odnosno članak gospodina Enisa Šahinovića o tri nove PCI grafičke kartice iz Albatrona: Albatron PCI8600GT-256X, PCI8500GT-256X i PCI8400GS-256, sve tri su bazirane na 8600 GT, 8500 GT i 8400 GS Nvidia grafičkim procesorima, samo što se umeću u stari PCI utor. Sad me zanima gdje se takve grafičke kartice mogu kupiti na prostorima ex-Juge, inače sam iz Hrvatske i nisam ih našao, općenito nisam našao niti jednu 256 MB PCI grafičku karticu za PCI slot, koja nije profesionalna, a i takve su rijetke i koštaju preko 5000 kn. Također ih nisam našao niti u Sloveniji, niti u Srbiji, pa me sad zanima, dali se takve grafičke kartice mogu naći u BIH, nije obavezno da su ove tri gore navedene, već bilo kakve PCI grafičke sa 256 MB VRAM-a, poput FX5200 ili FX5500 ili nekog Radeona, kakve sam pretražujući razne američke siteove i e-Bay našao na hrpe. Dakle, ako netko znas gdje se mogu pronaći takve grafe (BIH, ex-Juga) ili možda ima rabljenu a želio bi je prodati neka odgovori.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Najbolje ti je naruciti sa eBaya, ako mozes. Novije kartice na PCI su vrlo rijetke, ni u inostranstvu ih ne mozes naci tako lahko.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ako ti netko ide u Austriju neka pogleda u MediaMarkt-u, ja sam imao GF5200,stare PCI su ti uglavnom 64 bitne tako da ti to 256 MB i nije neka pljačka tj više je marketinški trik. Ako si iz Hrvatske moraš imati neku karticu te ti je najbolja opcija, kako štovani kolega reče, e-bay

    P.S.
    GF5xxx nemoj ni uzimati u obzir jer sa DX9 ne stoje baš najbolje
     
  4. Lucky_Luke

    Lucky_Luke Novi član

    Ma, imam ti ja PCI Nvidia GeForce FX5200 128 MB, 64 bitna kartica na PCI magistrali od 66 MHz, DDR VRAM, VRAM frekvencija 166 * 2 MHz =332 MHz, GPU 250 MHz grafičku karticu, kupio sam je u ZG-u. Znači ti si siguran da ih ima u Austriji u MediaMarktu, to ću sad pogledat, reci mi dal još uvijek imaš tu svoju Nvidiu, i ako je imaš dal je PCI i ima li 256 MB RAM-a. Ako imaš dogovorimo za za detalje kupoprodaje. Inače na tim 256 MHz karticama, za razliku od ovih je i GPU takt na cca 350 MHz.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Imao sam i ja tu, crkla prije 2-3 mjeseca, ali je bila kupljena u Švici u Media Marktu, nekih 70-tak KM / oko 40E bila nova
     
  6. Lucky_Luke

    Lucky_Luke Novi član

    Ova moja me služi bez problema već godinu i pol, makar je klokana pomoću RivaTunera, ali sam joj skinuo aluminijski pasivni hladnjak i stavio joj aktivni Spire CoolForce3 na 5000 RPM, potpuno bakreni. Baš planiram ovaj vikend si naručit jednu od 256 MB preko e-baya.