novi komp

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by harry, Oct 7, 2007.

  1. harry

    harry Novi član

    Ovako kupujem novi komp. preko firme od roditelja tako necu morati placati PDV.
    konf je slijedeća,sta bi dodao ili zamijenio da mi ostane u 3400 KM bez PDV (ovo kosta 3356 KM)

    CPU:core 2 E6750 2,6 GHz
    MB: GA-p35-ds4 (core 2,quad ready)
    GPU: gecube ati 2900xt
    HDD: 1x wd raptor 74gb, 1x wd caviar 500gb 16MB sata
    PS: fortron blue storm II 500W
    BOX: Thermaltake soprano dx 2x 120mm vent
    RAM: 4x 1GB kingmax 800MHz
    cd/dvd LiteOn lh-20a1s Sata
    Monitor: samsung 2032 bw
    Tastatura: genius bezicna
    Mis:microsoft explorer 2.0 wireless
    Zvucnici: MS ml-6002
     
  2. harry

    harry Novi član

    Moram sutra predati konf u prodavnicu da se sve to moze poruciti.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Buraz svi placaju PDV.
     
  4. harry

    harry Novi član

    Ovo ide kao za potrebe firme ( ali meni u sobu :D ) i na to se na placa pdv,provjereno.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Konfiguracija za toliko money može puno bolja. Evo sad ću ti ja sastaviti.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    MB ABIT AB9 QuadGT 965 384KM
    INTEL CORE 2 QUAD Q6600 536KM
    DDR II 1024MB 800MHz KINGMAX x3 (3GB ukupno) 276KM
    EVGA nVIDIA GF8800GTX PCI-E 768MB 1169KM
    DVD RW/RAM NEC AD-7170 66KM
    TASTATURA LOGITECH DELUXE 250 21KM
    MIŠ LOGITECH MX518 101KM
    KUĆIŠTE CODEGEN 6074 68KM
    CHIEFTEC GPS-550AB 550W ATX 2.0 136KM
    HDD 500GB SEAGATE 260KM

    SVE CIJENE SU SA PDV-om

    RAID ne bih preporučio, valjda se podatci gube (?)
    Ako ćeš već high-end grafičku, bolje ti je uzmi 8800GTX.
    Na Windows XP/Visti 1GB će ti visiti, neće ga Windowsi koristiti. Osim ako ne namjeravaš koristiti 64bit verziju. Windowsi (32bit) mogu iskoristiti samo 3GB.
    Šta će ti napucano kućište...bolje ti je uzmi normalno kućište (ovo što sam ja stavio ima pleksiglas stranicu) i neku napojnu. Skupo ne mora uvijek da znači dobro :D
    Također, puuuuno bolji ti je MX518 (ja ga imam) nego taj. Inače. wireless miševi nisu najbolji za gamere (kako vidim po tvojoj konfiguraciji).

    Monitor nisam uključio, pošto se u njih ne razumijem. Sad ti za njega ostane oko 600KM, a možda i više (sve cijene su sa PDV-om)...ako hoćeš još neki skuplji od 600KM, onda probaj naći grafičku karticu sa manje memorije...Toliko od mene :)
    Blago se tebi ako ovo nabaviš.

    [EDIT:] Cijene su u PLUSu
    [EDIT2:] A ako ćeš samo onu svoju konfiguraciju mjenjati, izbacis 1GB rama, proc Q6600 i grafička 8800GTS/po mogućnosti GTX.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    nebih se složio za matičnu, mislim smješno je kupovati matične sa P965 chipsetom pored novog P35, čak će onaj najjeftiniji model sa P35 chipsetom povuci bolje od P965
    I nebih se složio za 3GB rama, jer tada nece raditi u dual channelu, a to se poljepo osjeti, vjeruj mi.
     
  8. harry

    harry Novi član

    ReNNo definitivno ostajem na ovoj maticnoj, a za ram znam da ga necu moci iskoristit do kraja ali barem cu ici na dual ch
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    O da, zaboravio sam Dual-Channel...i ja bi išao na to :D
    Bilo kako bilo, bolje ti je uzeti Q6600 i 8800GTX. Ili samo 8800GTX.

    Možda jedine prednosti kod P35 su što podržavaju DDR3 i viši FSB. Ja bih uzimao P35 samo uz neki Penryn procesor, a takvih kod nas još nema...

    [EDIT:] Ako hoćeš dual channel staviš 2x1GB i 2x512MB :) :)
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma kad uzimas treba se uvaliti, al' da znas da imas zvjer u sobi, konfiguracija koju ti je sastavio mobster je odlicna.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  12. harry

    harry Novi član

    Ma uzecu ati 2900, cijena ce joj pasti za god dana pa mogu uzeti jos jednu u crossfire i dalje imam zvijer,gtx mi je preskupa,stvarno preskupa.
    Quad se trenutno ne isplati uzimati,ovo je sasvim solidan proc koji moze gurati jos 2god i onda planiram ubaciti quad i sve 5
     
  13. harry

    harry Novi član

    mozda do tada bude i quatro :)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    mislis octo core?

    a mobster ti je dao lijepu konfu,ali eto ja bih ipak isao na 4GB rama,pa vala preci ces nekada na novi os,tada ce ti valjat,jedino ako poslije mislis jos 1GB kupovat.

    sve zavisi od toga dali poslije mislis jos para izletit i koliko ;)
     
  15. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa ovo sto ti je mobster sastavio izadje 3017km,jos su sve cijene sa pdv-om ne vidim zasto ne bih uzeo ovo, manje para od onog sto si ti sastavio, a bolje koliko toliko.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bolje ti je uzmi jednu 8800GTX nego Crossfire. I onda pričekaj godinu i po' i uzmi SLI. I ovoj grafičkoj će pasti cijena, ne samo ATI-u...Hebo Crossfire i AMD. Vjeruj mi ako već hoćeš high-end onda ubaci 8800GTX, i još ti ne izlazi iz budžeta...

    [EDIT] :
    Ona moja konfiguracija bez PDVa te dođe 2600KM (cijena sa PDVom/117*100). Možeš još bolje od onoga...a ti nećeš 8800GTX. Ccc...
    Tvoja konfiguracija te dođe 3400KM bez PDV-a, a ova što sam ti je sastavio, još bolja, 2600KM(bez monitora). Znači, možeš staviti i kvalitetniji ram tipa Corsair, pa možda i OCZ...Ako ne uzmeš memorije, kupiš monitor + ostane ti para...kada budeš kupovao još RAM-a za matične koje podržavaju 5GB :smt003
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ali kažem ti, skontaj ti dadnes onoliko para na malo bolju izvednu 965 matične,a ustvari za duplo manje para možeš imati P35 matičnu koja ce imati bolje performanse od te skuplje izvedbe sa P965 chipsetom.
    A P35 se da poljepo overclockat za razliku od P965 i manje se grije.

    Tako da bilo koja matična sa P965 chipsetom nije bolji izbor od P35 serije.

    btw.... P35 chipset se nije baš dobro pokazao sa DDR3 memorijom jer su trenutno DDR3 memorije skupe, niko ih nece uzeti, više ima izvedbi sa DDR2 memorijom.
     
  18. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Upravu si, samo harry tvrdoglav pa nece da slusa. :lol:
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pih, što me boli briga šta će on uzeti :mrgreen: On je tražio savjet, ja sam ga posavjetovao, a sad je njegovo šta će da radi...Ja opet ponavljam da mu je bolje uzeti nVidia (8800GTX) nego AMD-ATI (2900XT).
     
  20. harry

    harry Novi član