novi Pc za oko 1400KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AggressoR, Mar 1, 2004.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ja sam konto uzeti otprilike sledecu masinu
    Asus P4P800 delux 273KM
    CPU PENTIUM 4, 2,80 GHz, 512kb L2, 800MHz, BOX 366KM
    512 (2x256 DDR400 ) 146KM
    HDD 40 GB, CAVIAR WD400BB/LB, 2MB, 7200 110KM
    CD REWriter SAMSUNG 52 X 24 X 52 , interni, ATAPI(mozda asus) 61KM
    Kućište, midi tower P4-33, ATX, 300W 53KM
    SVGA ATI RADEON 9600, 128 mb DDR, DVI-I, TV 167KM

    i modem interni oko 18KM

    e ovu su cijen bez poreza i sve ukupno ispadne 1194KM i kad dodam porez od 22% dobijem cifru od 1456KM,e sad vidim da genelec daje popust od 2%za sve kupce i jos +3% za ucenike to ukupno ispdne 5% sto znaci da bi cijena bila negdje oko 1400KM(nisam siguran za ovih 5%)
    graficka mi ne treba nesto jako,neka me sluzi godinu dana dovoljno je,a posle bi kupio nesto jace


    pa sta kazete(u vezi procesora nebi nista razmiljso def.sam se odlucio za pentium)
    i gdje se ima nabaviti ati 9600pro verzija i koliko kosta

    i sad neka me sj*ebe euro ubio bi se posto tacna cifra par se ne zna jer euro stalno mjenja vrednost u odnosu na $ ja sam zatrazio od starog da mi posalje 1000$
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma sve je to ok, ali ipak cijena p4 2.8 je kao DVA bartona 2.8, a razliku između njih nećeš vidjet 100%... isto vrijedi i za matičnu, ova asus je više nego duplo skuplji od ponajboljih nforcea2 (abit, epox...), uglavnom razmisli malo o tome...

    za tu razliku u cijeni možeš kupit 9800pro (ili nešto jače od nvidie) koji sigurno nećeš morat mijenjat za godinu dana, a još ti i ostane za pošteno hlađenje (a ne ovo box sranje), pa digneš tog bartona dosta daleko od od ovog p4.

    dalje... disk slobodno kupi veći jer je razlika u cijeni između 40gb i 80gb smiješna (ja bi ti preporučio seagate da uzmeš), pržilo je ok valjda, makar puno ljudi ovdje (uključujući mene) su zadovoljni sa lg uređajima... i u principu to je to

    pozdrav!
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma eto ja sam konto to,a i osto bi vjeran inetelu tako da nebi to ni mjeno.
    a koliko kosta 9800Pro?
    a opet cu razmislitu u vezi procesora

    a sve opet zavisi od $,bas je bilo lijepo prije 2-3 godine kad sam za 1000$ dobio oko 2150KM a sad po ovoj tecajnoj listi dobio bi oko 1570KM e sad je pitanje koliko banka ce uzeti sebi.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma i ja sam prije imao intele, ali sam prešao na amd prvenstveno radi cijene, a i podjednakih performansi. pa računaj da li ti se isplati dat duplo više za jednu te istu stvar... makar i amd bio nekim čudom lošiji 30-40%, radi se o svoti od cca 200€ a 9800pro kod nas dođe 250€, znači ne uzmeš 9600 i p4 nego 9800pro sa barton/nforce2, i na kraju uštediš 50ak€, a vjeruj mi da 9800 radi jaaaaaaako brzo.

    ako ne uzimaš bar 9600pro, riskiraš da ti uvale 9600se koja je katastrofa, tako da i na to pazi.
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    sto se tice 9600 tu sam siguran da me nece zeznuti jer bi svaku komponetu pregledo dobri.
    a posto planiram na jednom mjestu uzeti racunar onda bi pred njima otvrio pc i pregledo komponente i jos bi ponio aida32 i sve detaljno pregledo
     
  6. d0ga

    d0ga Aktivista

    ma extra ti je pc,eto mozda samo procesor i matichnu ko stho kaze syss jeftiije ti je,neznam sad ti vidi..a $ potpuno sjebaje..
    :wink:
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma zesce me sjeba,e kako slusam par danan na cnbc trebala bi evropa da ukine podrsku za euro tako da bi dolar narasto,e sad je prblem sto sam ja reko starom da posalje pare i on ce ih poslati za jedno5 dana a mozda i za dva sve zavisi kad uplovi u luku,
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    jebo vas intel ...

    Ja AMD koristim od 97 i nikad nisam imao razloga da se zalim.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja bi uzeo 2500+ i Epox8RDA+ (mozes i Abit AN7, N7F-S/SL) i Radeon 9800 ili 9800pro. Bit ce ti veeeoma brzo. A procesor odma dignes na 3200+ i nema problema :)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da je abit an7 stvarno trenutno među najboljima što se može kupit (ak je to ona sa uGuru chipom).
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    Uzmi ba Barton 2500+ i maticnu ovu kao kod mene ili A7N8X-X koja ima n-force chipset.
    Onako bi platio samo za procesor i Maticnu oko 640KM, a ovako sa Barton i Asus maticnom oko 250Km ili sa A7N.. 280Km. Za tih ostali 360 KM kupis 9800xt i jos 512 Rama!!!!!!!!
    Pa ti Razmisli dali to vrijedi biti vjeran Intel-u koji je "Dobar ali skup"!!!!!!!!!!!
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    tvoja nema dualddr, za istu cijenu se može dobit bilo koji drugi nforce2 sa dualddr-om.
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    evo malo sam gledo i ova ati 9600 je 64 bitna sto se ne isplati uzimati,e sad mi kazu da ima ati9600XT za 400KM(ne znam dali je sa porezom sta vi mislite) i ta me razlika cjena zeznula tako da mozda uzmem amd
    CPU ATHLON AX 2500XP, SocA, BURTON koji kosta 200KM bez poreza
    i koto sam uzeti
    ASUS A7N8X-E DELUXE, nForce2-ST, socA, DDR400, SRAID, LAN(je li na njoj ima zvucna) tako da bi ustedio odredenu svotu para i kontam nabaciti Cooling fan socket A, TITAN TTC-D9TB, XP3200 kosta 22KM bez poreza a maticna 245 KM isto bez poreza
    sta mislite o ovome?
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa oke je konfiguracija... ova asus ima itekako dobru zvučnu (nvidia soundstorm), ali uzmi malo bolji cooler, ovi svi titan-i su prosječno dobri.

    9600xt i 2 x 256rama. 9600se/64bitna je (provjereno) kanta od grafičke.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    samo ne znam koliko kosta ati 9600xt ,negdje sam cuo da je 380 kod dilera a covjek iz geneleka mi je reko da kosta 409 bez poreza ali ja je ne vidim na njihovom cjenovniku.
    a cooler cu vidjeti gdje bolji
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    i ovaj procesor jeli ima 512KB L2 i sabirnicu 333?
     
  17. abasi

    abasi Aktivista

    Vjeruj mi taj " Diller" nabavlja sve sto je vezano za komp.
    I jeftin je pravo.

    ja sam uzeo kod njega MAticnu+graficku+mis MX 500
    naravno VPC ( bez poreza - on black market ) :D

    :p
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    provjerit cu to,najveci je problem sto ja nisam u sarajevu.
    a u vezi burtona ili barton kako se vec zove naso sam odgovor
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    MA ja sam iz Gorazda nosio cjelo kuciste kod njega kuci.
    On mi ugradio , instalirio XP sp1, odvrtio mi 3Dmar 2001 i score 8000 , ja mu platio i super.

    Ma frajeru je cilj da obadvojca budete zadovoljni !

    Ja sam zadovoljan !1 :p
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    vidis meni se nebi ispatio ici u sarajevo a i da mi on ugraduje graficku,meni treba graficka da je kupim a ugradio bi je u srevisu gdje bi kupio pc radi garancije da mi posle ne seru