novi ram :D

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by VR6, Dec 11, 2008.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    kad budem imao vremena testirat cu jos :)
     
  2. andro

    andro Novi član

    Hej ekipa, u planu mi je za koji dan kupiti novu memoriju! U planu imam kupiti 4Gb rama na 800MHz!
    Koji bi mi vi RAM predložili za maticnu ASUS P5B?

    P.S.
    Koja je razlika između ovoga ?
    DDR2 2 GB DDR2-800 KINGMAX RETAIL i DDR2 2 GB DDR2-800 DUAL CHANNEL KIT 2x1GB KINGMAX ?
    Ovaj RETAIL me buni ! (na stranici od geneleca gledao) HVALA !
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Retail pakovanje..
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Uzmi jeftinije...
    I ako je kako moguce 2x2GB, a ne 4x1GB.
    Ako je ova prva navedena memorija samo jedan modul od 2GB, onda uzmi dvije takve.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa nece ti ni Dual-Channel kit doci u celofanu ffs...

    Razlika je u tome sto je to prvo jedan modul od 2GB, a to drugo je 2x1GB kit.
     
  6. andro

    andro Novi član

    Tako sam i mislio uzeti, 2x po 2Gb !
    Samo me je bunilo ovo, pa sam Vas pitao, sto kod ove prve piše RETAIL i nema oznake da je DC. A citam ovdje na forumu, da je vazno da je od iste marke i da su letic. iste vrijednosti i da ce to automatski raditi u DC cim ih staviš ! Jesam u pravu ?
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, upravu si.
     
  8. andro

    andro Novi član

    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Jel mi moze netko malo pojasniti sto u biti ''pise'' na ovim slikama ! :oops: HVALA !
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zasto te to zanima?

    Na slikama su opisane JEDEC standardizovane vrijednosti na kojima je zagarantovano da ce moduli raditi (frekvencija, latencije, napon), kao i informacije o proizvodjacu memorije. Na trecoj slici su opisane postavke na kojim sada radi memorija.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa pise ti koji ti se ram nalazi u kojem slotu i na kojoj frekvenciji radi pri kojim latencijama i koji je omjer FSB/DRAM
     
  11. andro

    andro Novi član

    Hvala na tako brzom odgovoru ! :wink:
    Onako pitam ! Maloprije stavio još jednu gigu ...
    Iako sam kupio potpuno istu memoriju, nista im nije isto osim voltage ! Pa me zanima, jel to OK ?!
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A što ti barataš tim jedinicama :lol:
     
  13. andro

    andro Novi član

    :smt003 Ma kakvi ! :wink:
    Nego pitam cisto iz znatiželje ! Ako vi kazete da je OK, briga mene, nek stoji ... :smt006
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    OK je.
    Ne diraj vise.
    Za buduce procitaj kakav bogat tutorial u vezi overclocka.

    Nije to baš, hajmo malo ovo dignuti, pa cemo malo ovo, ajde ako je to pa cemo i ovo i slicno.
    Valda treba znati sta radis, jer ne mozes sve na slijepo.
     
  15. andro

    andro Novi član

    Nisam ja kolega nista dirao, ako mislis da sam nesto overclockao ! Samo sam novu memoriju stavio i pokrenuo CPUZ !
    Ako ti kazes da je sve OK, onda je tako ... Jedino još sto mogu uraditi, jeste nekada je izvaditi ! :lol:
    Za nekog overclocka i nesto da prpam po bios-u, nisam ti ja za toga ! :wink:
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    ReNNo, molim te reci mu da je OK :mrgreen:
     
  17. andro

    andro Novi član

    :mrgreen:
    OK je bilo odmah poslje mog pitanja ! Ma bjari tamo, mene si uhvatio ... :smt006
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Andro srećo popravi taj sig da se ne blamiras okolo,ne pise se "kingstone" nego kingston :wink:
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je masovno medju nasom rajom, dobrom Bosnjaninu rijec mora imati "smisla" :lol:
     
  20. andro

    andro Novi član

    Omaklo se :oops: ISPRAVLJANO !