Novo iz ATI-ja. Jos malo pa nestalo :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neo Bahamut Zero, Feb 24, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. iskusni

    iskusni Komšija

    mogli smo se i mi ovdje okupiti i clockat karte :)
    ja sam mislio da će nove 512 MB kartice koristiti 512-bit bus ali eto i ovo je super
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo Matrox Parhelia ima 512-bitni bus [za sada].
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    I performanse na razini geForce4 MX serije.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada je iskljucen Fragment Anti Aliasing. Ako se isti ukljuci daje bolje rezultate nego konkurentne kartice bez ikakvog AA. Kad se uzme da podrzava 3 monitora + tv, milijardu boja, kartica je sasvim ok iako nije sasvim DX9 kompatibilna.
     
  6. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Parhelia je preskupa, kao i sve ostale kartice od Matroxa. Njihova logika je smeche naprave 512-bitnu karticu na AGP 4x slotu - gdje to ima :?:
    Ljudi jednostavno misle idemo napraviti karticu sa performansama MX-ice i nabaciti TripleHead a cijena će valjda biti opravdana, a marketing bi onda radio ostalo.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    +problemi sa karticom
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    a šta sa profesinalnim programima za obradu grafike? sve ima svoju publika, tako i matrox.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    A cuo sam da specview testove neodradjuju kako treba.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ali zato 2d prikaz odrađuju kako treba :D
     
  11. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    upravu si, ima ljudi koji koriste photoshop i druge 2D programe za foto montaže i tako nešto, pa je na tri monitora mnogo lakše raditi.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Matrox je matrox...nije namjenjen za igranje niti ce ikad biti niti je bio. Prvenstveno je namjenjen onima koji se bave ozbiljnijim poslovima.

    A kartice sa 512MB su nepotrebne i tu su samo zbog marketinga.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Matrox se bio zaletio na gaming trziste pa dobio po njuski, (sreca njegova pa nVidia i ATI nisu previshe zainteresirani za njihov dio trzista).

    -Usput sam procitao da im se R&D team sastoji od nekih 12tak ljudina (koji se samo bave driver razvojem). Na sta su spali giganti?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u toj industriji nikad ne znas. ko se jos sjeca Cyrix-a, 3Dfx-a, Adlib-a, Commodore-a, Amige, i sl. :|
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    A tko se sjeca STMicro-a? I legendarne Kyro2 (koja jos uvijek radi u drugom kompu...da kucnem od drvo...kuc kuc)? :mrgreen:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    super kartica u svoje vrijeme sa Tile Based Renderingom. steta sto nije podrzavala T&L i DDR memoriju, inace bi sahranila sve GF2 kartice.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Zadnji driveri koji su izasli su "omogucili" T&L, ali to ne radi ni priblizno kako treba. Neke igre i dalje ne rade a one koje rade ne rade kako treba :mrgreen: .