ntkrnlpa.exe - 0xC0000428 error

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by JaLa, Sep 19, 2013.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav,

    kao sto u naslovu kaze, dobijem ovaj error nakon instalacije windows 7 na Disk koji sam tek uzeo. Da li je do diska ili do windows instalacije. Instalirao sam preko USBa.

    Ne moze uopce da boot-a windows, niti moze u Safe Mode uci. Uvijek se ista greska pojavi.

    CItao sam na internetu da je to kao neki "virus" ili nesto na disku? Sta mi je ciniti?

    Unaprijed hvala!
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dok se neko javi sa boljim odgovorom, ti istrazi koji HDD-disk imas.

    Kada sam kupio svoj HDD na njemu pise kako je podrazana instalacija Win7, dok za druge instalacije bi trebao posjetiti internet stranicu proizvodjaca, zbog nadogradnje (nekog) software-a za taj uredjaj.

    Znaci, ako je disk noje proizvodnje, pogledaj na stranici proizvodjaca da li je taj kod tebe...

    http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... e08b969cb6
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Uzeo sam SSD 840, tako da bi trebalo raditi bez problema.

    Stavio sam SSD u kompjuter, i tu je radilo sve normalno. A jucer, kada sam ovo napisao, stavio sam disk u laptop bio, i onda se taj error pojavio.

    Mogu li sada, dok je disk u kompjuteru, nekako izbrisati odnosno repair-ati taj file ili da ostavim ovako i pokusam?
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Moraš instalirati sistem dok je disk u laptopu, ne možeš instalirati na jednom računaru pa prebaciti na sasvim drugi računar.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mora nekako Win7 zaglaviti, dok Microsoft u slucaju promjene hardware-a trazi da imas istu maticnu plocu.

    To bi se reklo zastita prava na koristenje kljuca-licence.

    Probaj vratiti na istu maticnu plocu gdje je prvi put instaliran OS.
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Ovako:

    znaci, preko kompjuter disk radi, preko netbooka ne.
    Stavio sam disk opet u netbook, opet se pojavi ovaj error sa file-om ntkrnlpa.exe. Uspio sam uraditi windows repair, i fixirao je ovaj error.
    Medjutim, kada dize Windows, pojavi se sada ovo (kao na slici). Trazio sam po internetu i nasao milion razloga, gresaka ili nesto drugo. Zna li neko kako rijesiti?
    Dobio sam i nekakav CD uz SSD disk, da li i kako treba njega da instaliram ili sta vec?
    Je li ovo problem do hardware-a, znaci SSDa, Windowsa, ili samog netbooka i njegovog BIOSa ili nesto drugo?

    [​IMG]
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    bit ce da ti je do fush Windows instalacije. skini trial origi Win 8 pa probaj.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    cudi me kako onda radi na kompjuteru, a na laptopu ne..
    ali probat cu i to na kraju. Bitno mi je da nije do HDDa da ga ne moram vracati ili nesto..
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    da nije do ram-a na laptopu, probaj sa jednim keksom.
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Provjeri jel ti ispravno podeseno u BIOS-u kako prepoznaje disk. Mozda ti trebaju driveri za kontroler od disk-a, te ako imas RAID upaljen ugasi ga.
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Na sta tacno mislis sa ovim u BIOSu kako prepoznaje disk?
    Kao sto rekoh, dobio sam taj CD uz disk, al ne mogu ga instalirati na laptopu, jedino na kompjuteru, jer tu dize sistem bez problema.
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

  14. Tensai

    Tensai Komšija


    Da,upravo ovo.Ili probaj staviti u sata compatible mode jer nekad laptopi znaju zezati u vezi prepoznavanja diskova.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Cekaj malo, gdje si uradio instalaciju sistema? Dok je disk bio u PC-u i prebacio disk u laptop onda?
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Uspio sam napokon uci u Windows, i to na nacin kao sto sam gore postavio LINK. Znaci promjene u registry-u.
    Disk je bio u laptopu kada sam instalirao Windows. Onda nije htio, pa sam prebacio u kompjuter pa opet u laptop i tako 10x.