NV40 - GeForce 6800 Ultra

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Predator2003, Apr 14, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    pa i srbi od nedavno proizvoide lcd monitore i memorije... jest da kvaliteta nije nešto, no to još nije uhodano tržište, ali ipak postoji interes.

    a što se kvalitete tiče to su gluposti, pogledaj recimo riz-ove, telefunken i sl. tv-ove koji su stari po 20 godina i još uvijek rade, a danas se možeš smatrat sretnim ako ti tv ne crkne u garantnom roku. ako ti misliš da je to super jer sva elektronika dolazi iz tajvana, japana... to je rezultat toga što ti enis govori... jeftina radna snaga koja je prepoznata još od davnih dana i nitko im nemre konkurirat.

    evo ti jedan turbo glup primjer (možda sam ti već pričao o tome)... imaš jednu njemačku firmu zvučnika (visaton) koja prvenstveno prodaje same drajvere (zvučničke jedinice), pa onda gotove zvučnike. nakon što su prodrli na hr tržište desila se jedna jako glupa situacija da su njihovi gotovi zvučnici koštali jeftinije u hr nego u "rodnoj" njemačkoj... razlog tome je što cijena drivera ispada skoro ista tu i tamo, ali naš drvodjelnik napravi više zvučničkih kutija dnevno i za manju paru negu švabo... konačni proizvod je isti, ali je jeftiniji kod nas.

    isti ti je primjer kad neka mala firma postane svjetski poznata i u želji za profitom šalje svoje proizvode u radne pogone japana... znači da im se više isplati napraviti tamo tvornicu i plačat transport u matičnu zemlju nego proizvodit te stvari "doma". jebe se njima za kvalitetu proizvoda, nego japanci sa tim malim ručicama puno brže rade, a manje zahtjevaju.
     
  2. antonio

    antonio Aktivista

    Pa još bolje da ti crkne u garantnom roku, barem nećeš plaćati popravak.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    da, to mi je jasno, ali jebeš ti tv koji platiš 500€ i rikne ti za 2 god (recimo), a kaj ak ti je garancija 3 god, a on ti rikne nakon 3 god i par dana? uglavnom nema to veze sa televizorima, karikiram malo... ali hoću reć kako je u zadnje vrijeme kvaliteta SVEGA jako pala, upravo radi te mass-produkcije.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    E sad stvarno jel mene niko ne čita il ne konta

    Govorim o JAPANU , jednu od vodećih ekonomskih sila u svijetu , e ako oni imaju jeftinu radnu snagu onda sam ja Madagaskar
    Japanci su oduvijek bili poznati po svojim sposobnostima u toj grani tehnologije , kao i njemci u injzinjerstvu , balkanci u razvaljivanju i tako...Ajde pogledaj oko sebe , koliko vidiš MARKI koje potječu sa istoka , evo ja se okrećem , TV - Samsung , DVD plejer - Hyundai , Video Plejer - Funai , Druga TV- Gorenje :p , da ne nabrajam računarske dijelove...

    Ja sam rekao svoje razloge zašto su Japanci najbolji u elktronici , uglavnom kad vidis neke novitete koje dolaze u oblasti elektronike , cujes mladi japanski student Hu-Či-Hao-Min je otkrio novi način , Sony je proizveo novi robot ... ne kažem da zapad nema nikako tih svojih , ali evo da budem blag , Japan je tehnološki medju prvih 5 , znači - radnici obični , doktori , naučnici , inzinjeri...
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    e pazi to je produkt kapitalizma...
    Koji su izumili ni manje ni više Amerikanci...
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj mi reć da nikad nisi čuo za ovakav primjer??
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Možda Kina , ali Japan ...hmmm pa oni imaju svoje korporacije koje salju u isto vrijeme za proizvodnju u Kinu , Tajvan , Tajland...
    Čuo sam za to , ali čovječe jesam li ja glup il vama noge smrde , govorim o Japanu i njeogvim korporacijama !!! govorim o Sony-u npr. sta su ljudi sve izumili ..... ma ja se ne raspravljam vise - Japan medju 3 najbolje tehnoloske drzave , od radne snage pa do najvisih, to su uber-super-humani! Kosooookiiii za mnom!!! Preko rijeke do slobode...ne kako ono ide hmmmmm
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    hahahaha preko rijeke do slobode... dobra :) :)
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zaboravi se brate ba nego ovaj vako idemooooooo


    PREKOOOOO VODEEEE DO SLOBOOOOODEEEEE!!!
     
  10. abasi

    abasi Aktivista


    :lol: :lol: :lol:

    n1