nvidia AGP DX10

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sow*, Nov 25, 2007.

  1. sow*

    sow* Novi član

    Pozdrav raja znaci zanima me koja nvidia grafa ima DX10 a da je na AGP slotu i da se ima u sarajevo kupiti:D
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iz ati-ja je najavljivano par modela iz serije 2xxx, medjutim ja nisam vidio da je ista izaslo. Iskreno ne vidim ni smisla, jer su rijetke masine sa agp slotom koje mogu gurati vistu, a o DX10 igrama da ne govorim. Najjaca karta na agp slotu koju kod nas mozes naci je X1950pro (DX9). Savjetujem da se oprostis od agp-a dok jos mozes uzeti nesto love za tu masinu.
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    2400Pro su u Hrvatskoj oko 120KM, a 2600Pro oko 180KM. Puno ako se mene pita.

    Jedino bi bilo dobro uzet zbog UVD-a, jer bi jako rasteretili proc. A u AGP kantama su u pravilu slabiji procesori...
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Da, ATI je izbacio pro seriju 2600 medjutim i ona je s ddr2 memorijom, rijetko se moze naci sa ddr3 u tom slucaju je bolji izbor 7600GT (ako se i ona nadje). Nadogradnja se uopste ne isplati kako rece stivi procesor je u svakom slucaju usko grlo jedino ako se ne radi o endemskom soketu 939 sa AGP-om sa nekavim AMD 64.
    Za AGP sa 32 bitnom gardom ne ici ni nasta jace od 7600GS/1650pro :wink: